• ŞEpnolat üst

Aşkale'nin köyleri 4 gündür karanlıkta, Aras Edaş ortada yok!

ERKHABER / ERZURUM - Erzurum'un Aşkale İlçesine bağlı başta Kandilli olmak üzere nüfus yoğunluğu oldukça fazla olan birçok köyde 19 Kasım'dan bu yana elektrik verilemiyor.

 

Köylülerin günlerdir karanlıkta kaldığı elektrik kesintilerine elektrik dağıtım şirketi Aras Edaş'ın kayıtsız kaldığı ve "Arıza kaydınız alındı, en kısa sürede müdahale edilecek" yanıtından başka bir cevap verilmediği iddia ediliyor.

Ortabahçe Köy Azası Esmani Atabay, "4 gündür sesimizi kimse duymuyor, duyan da ilgilenmiyor" dedi. 

Kandilli'nin bir bölümü ile Ortabahçe, Merdiven ve Cinis köylerinde yaşanan elektrik kesintileri, köylüleri isyan noktasına getirdi. 19 Kasım günü yaşanan elektrik kesintisinin günlerdir giderilemediğini söyleyen Ortabahçe Köy Azası Esmani Atabay, "Burası 200 haneli çok büyük bir köy. Günlerdir elektriksiz kaldık. Milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ulaştık, yardımcı olacaklarını söylediler ama halen daha elektriğimiz yok. Köyün büyük bir kısmı kat kaloriferi ile ısınıyor ve haliyle elektrik olmayınca sistem çalışmıyor. Çocuklar, yaşlılarımız, hastalarımız soğuk karşısında çaresiz. Çocuklarımız mum ışığında ders çalışıyor. Bu nasıl bir arızadır ki, 4 gündür çözemiyorlar. Aras Edaş'ın ne zaman arasak, 'yarım saate ekiplerimiz köyünüzde olacak' cevabını alıyoruz ancak yarım saatleri bir türlü bitmiyor. Ne gelen var ne giden.  Karanlıkta, dondurucu soğuğa karşı daha ne kadar dayanacağız bilemiyorum" diye konuştu. 

  • 3 / 1 Aşkale'nin köyleri 4 gündür karanlıkta, Aras Edaş ortada yok! 0

  • 3 / 2 Aşkale'nin köyleri 4 gündür karanlıkta, Aras Edaş ortada yok! 1

  • 3 / 3 Aşkale'nin köyleri 4 gündür karanlıkta, Aras Edaş ortada yok! 2

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Deve 2522 Kasım 2023 22:14

    Yazık günah degilmi orda yaşayan insanlara umarım yetkililer bir an önce çözüm odaklı çalışma baslatir