• Büyükşehir-1
KÜLTÜR - SANAT Haber Girişi : 03 Aralık 2016 10:36

“Turizm Koridoru” projesine büyükşehir mührü

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Türkiye Turizm Stratejisi 2023” hedefi kapsamında oluşturulan “Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru Projesi” kapsamında Ejder3200 Palandöken Kayak Merkezi’ndeki Palan Otel’de çalıştay düzenlendi.

ERKHABER / ERZURUM-Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Türkiye Turizm Stratejisi 2023” hedefi kapsamında oluşturulan “Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru Projesi” kapsamında Ejder3200 Palandöken Kayak Merkezi’ndeki Palan Otel’de çalıştay düzenlendi. 
Erzurum Vali Yardımcısı Ayhan Terzi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, proje yetkilileri Francesco Comotti, Alex Andreis ve Kıvanç Karapınar ile diğer davetlilerin yer aldığı çalıştayda, farklı turizm taleplerinin karşılanması ve çeşitlendirilmesi için üç ilde turizm tanıtım ve yönetim ofislerinin kurulması kararı alındı. Türkiye’de turizmin 12 aya yayılması, potansiyeli yüksek bölgelerin turizmde rekabet edebilir konuma taşınmasının amaçlandığı toplantıda, projenin detayları hakkında bilgilendirme yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, toplantıda yaptığı konuşmada, şu değerlendirmede bulundu: “Biz Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak, bu projenin bırakın destekçisi olmayı bizatihi içerisinde olmayı ve bu projede de öncü olmayı istiyoruz. Bu sebeple Büyükşehir Belediyesi adına söylüyoruz ki, kurulacak Destinasyon Yönetim Ofisi’ni burada kurmayı, burada işletmeyi ve destek vermeyi biz taahhüt ediyoruz. Biz, projenin içerisinde üzerimize ne düşüyorsa bir çıta daha fazlasını yapmayı taahhüt ediyoruz. Biz arzu ediyoruz ki, diğer illerden Erzurum olarak önde olalım fakat projenin ruhunda üç bölgenin de aynı anda büyümesi var. Herkesin kendi öz niteliklerine göre, sunabileceği nitelikleriyle büyümesini istiyoruz. EJDER3200 bu destinasyondaki marka isimdir. Konuşurken de beraber konuşmuştuk. Erzurum’daki oteller ve buradaki paydaşların tamamının ortak markasıdır. Coğrafi tanımlamayla; Palandöken, Konaklı ve Erzurum coğrafi bir tanımdır. Biz bu projenin partneri olarak, bu projeyi yapmak isteyen en büyük kuruluş olarak ve bunun en heyecanlanan kurumu olarak hiçbir kurumun ve kişinin bu projeye engel olmasını istemiyoruz.” Bu arada, bir sonraki toplantının Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılması kararı sonrası katılımcılar toplu fotoğraf çektirdi. 

KARIŞIK