THY uçağı Erzurum'a inişte tehlike atlattı  

ERKHABER / ERZURUM - THY'nin TK 7575 sefer sayılı uçağı Erzurum Havalimanı inişinde tehlike atlattı. Uçağın iniş sırasında motor ve kanat kısmının piste sürttüğü bu sebeple saat 14.50'de yapılması planlanan Erzurum-Bursa seferinin iptal edildi.

 

Bursa'ya dönüş yapmayı bekleyen 300 kişi, Ankara'ya oradan da aktarmalı seferle Bursa'ya gönderilecek... 

İddiaya göre, bugün saat 14.50'de Erzurum - Bursa seferini yapacak olan THY'nin TK 7575 sefer sayılı uçağı ErzurumHavalimanına iniş yaptığı sırada sorun yaşadı. Uçak içerisinde panik yaşayan bazı yolcuların iniş sırasında uçağın kanat ve motor kısmının piste sürttüğünü belirttikleri iddia edildi. 


Aynı uçağın saat 14.50'de Bursa'ya yapacağı sefer THY tarafından iptal edildi. Bursa'ya gitmeye hazırlanan 300 yolcu için ilgili havayolu şirketi tarafından Ankara aktarmalı olarak sefer düzenlendi.

nun havaalanında bekledikleri THY'nin saat 18.40'ta aynı istikamete ek bir sefer koymaya hazırlandığı öğrenilirken aç susuz saatlerce bekleyen yolcular tepkilerini, video çekip sosyal medyalarında yayınlayarak dile getirdi. 

GÖREVLİLERLE YOLCULAR ARASINDA TARTIŞMA ÇIKTI

Erzurum-Bursa seferini yapacak olan THY uçağı iniş sırasında rüzgar nedeniyle teknik arıza yapınca seferin iptale dilmesi üzerine yolcular ile görevliler arasında tartışma yaşandı.  
Edinilen bilgiye göre, Erzurum’dan yapılması planlanan Bursa seferi THP uçağının piste inişi sırasında etkili olan rüzgar nedeniyle kanadının piste sürtünmesi nedeniyle iptal edildi. Yolcular iptalin ardından görevlilerle görüşmeleri sırasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı. Yolcular ek konulan sefer ile Ankara’ya gidecekler. 
Teknik arıza yapılan uçak ise havaalanında parka alınarak onarım çalışmalarına başlandı. (İHA)

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.