• ŞEpnolat üst

RÜŞVET ALAN SUÇLU DA VEREN AK KAŞIK MI?

  • Büyükşehir-1

Büyükşehir Belediyesi’nde görev değişikliklerine neden  olduğu söylenen yolsuzluk iddialarını duymuşsunuzdur. Günlerdir Erzurum’da bu konu konuşuluyor.

Büyükşehir Belediyesi’nde görev değişikliklerine neden  olduğu söylenen yolsuzluk iddialarını duymuşsunuzdur. Günlerdir Erzurum’da bu konu konuşuluyor. Bir firma ihaleyi almak için rüşvet vermiş, ihaleyi alamayınca elinde rüşvet dekontlarıyla kurumun amirine gitmiş, olayın kısaca özeti bu. Konu kamuoyunda tek taraflı tartışılıyor. Sadece rüşvet aldıkları iddia edilenler konuşuluyor. Rüşveti verdiğini iddia eden firmayla ilgili hiç ses yok.

 

Sizce Neden? 

Merak ediyorum, bu firmanın gizli ortakları var mı? Bu firmayı kamu kurumlarıyla kim tanıştırdı? Kimler Referans oldu? Ben merak ediyorum, siz merak etmiyor musunuz?

 

Bir merakım da bu firmanın bu güne kadar hangi kamu kurumlarına hangi hacimde iş yaptığı? Bu güne kadar yaptığı veya aldığı her ihalede rüşvet mi ödemiş? İhale bedelleri ne kadarmış, bu firma ne kadara almış? Olmayan yani hiç yapılmayan işler için fatura kesildiği iddia ediliyor. Bu faturaları neyin karşılığında kesmiş? Bu firmanın da hesap hareketlerinin incelenmesi gerekmez mi? Yada incelendi mi? İncelendiyse, kimlere kar payı göndermiş açıklansın. Gerçekten de söylendiği gibi AK Parti’li üst düzey gizli hissedarları var mı? Adli soruşturma yapılmamasının sebebi, firmanın arkasındaki güçlü isimler mi? 

 

Sorular böyle uzar gider…

 

Eğer birilerin KALEMi bu iddialar nedeniyle kırılıyorsa, KIRMIZIymış, yeşilmiş hiç fark etmez. İddialar doğruysa olayın iki tarafı da suçlu ama, bir taraf görevinden alınıp ağır bedel öderken, bu firma kamu kurumlarına iş yapmaya devam mı edecek? 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mavi Dalga 17 Ocak 2022 21:42

    Rüşvet alanların durumu ne kadar vahim,benim umudum kalmadı,sadece belediye mi? bu işlerin hesabı artık Mahşere kaldı,ama sen yinede yaz.belki bir umut....

  • Dds 11 Ocak 2022 10:41

    Sayın yetkili, Atatürk üniversitesi Araştırma hastanesinin sistemi 15 gündür çalışmıyor. İnsanlar randevu alamıyor ve tahlil sonuçlarını göremiyor. Yani rezalet diz boyu. Bu konuda da bi haber yapsanızda insanların maduriyetlerini, üniversite hastane yönetiminin basiretsizliğini duyursaniz.