• Büyükşehir-1
SİYASET Haber Girişi : 11 Mayıs 2023 11:22

İYİ Partili Kaya: PKK da Hizbullah da terör örgütüdür, HÜDAPAR Gaffar Okkan'ın katilleri, Öcalan bebek katilidir!

ERKHABER / ERZURUM - İYİ Parti Erzurum Milletvekili adayı Zekai Kaya, sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir video ile hem partisinin terör örgütü PKK ile ilişkilendirilmesine hem de hafta sonunda Erzurum'da düzenlenen Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde yaşanan olaylara sert tepki gösterdi. 

KARIŞIK

 

Hafta sonunda yaşanan olaylardan sonra partilerinin belli çevrelerce terörle ilişkilendirilmeye çalışıldığına dikkat çeken Kaya, İYİ Parti olarak teröre ve teröre destek verenlere her zaman karşı olduklarını savundu. "Bizim için HDP terör örgütünün uzantısıdır, PKK terör örgütüdür. Abdullah Öcalan bebek katilidir. Hizbullah ve HÜDAPAR terör örgütüdür, Gaffar Okkan'ın katilleridir!" diyen Zekai Kaya,  "Biz bu noktada duruyoruz. Bir adım geri adım atan da namerttir? Dün hangi noktadaysak, bugün de aynı noktadayız. Hatırlayacaksınız, Çözüm Süreci döneminde Akil İnsanları Erzurum'a getirerek Türk milletinin, Erzurumlunun, dadaşların gözünün içine baka baka konuşturdunuz. O dönemde onlarla mücadele eden biber gazı yiyen, coplanan bizlerdik. Habur'da çadır mahkemeleri kurdunuz, Diyarbakır'da Şivan Perver'i getirip, megri megriyi okuttunuz! Sayın Cumhurbaşkanı çıkıp 'Kürdistan' diye hitap etti. Terörle dirsek temasında olan siz misiniz, bizmiyiz?  Biz, tertemiz vatanperver ülkücüleriz. Bize attığınız çamurlar tutmaz!" diye konuştu.

 

Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde çıkan olayları da değerlendiren Kaya, olayların ülkücülere mal edilmek istenmesinin yanlış bir tavır olacağını ifade etti. İmamoğlu'nun gelişiyle birlikte araçlarla taşındığını tespit ettikleri 16-17 yaş aralığındaki çocukların bölgeye getirildiğini iddia eden Kaya, "Bunu yapsa yapsa, Türk milliyeçiliğini ayaklar altına aldık diyen insanların organizasyonudur." dedi. 

Ülkü Ocakları'na asılan pankart nedeniyle olayların ülkücüler tarafından yapıldığı iddialarına katılmadığını söyleyen Kaya, "Ben ülkü ocakları başkanlığı ve ülkücü hareketin her kademesinde görev yapmış biri olarak, hiçbir ülkücünün bu tür alçakça nefret hareketinde olacaklarını düşünenlerden değilim. Bunu yapsa yapsa, Türk milliyeçiliğini ayaklar altına aldık diyen insanların organizasyonudur. Evet, ülkü ocaklarından pankart asıldı. Ey Mehmet Sekmen, bu pankartın metnini kim yazdı, nerede basıldığını ve Ülkü Ocaklarına kimin götürdüğüne varıncaya kadar hepsinin bilgisi bizde mevcut Eğer yüreğiniz yetiyorsa, O pankartı AK Parti Gençlik Kolları'ndan astırsaydınız! Artık ülkücüleri kullanmaktan vazgeçin.  Ülkücü hiçbirzaman, bayrağa, anneye, babaya kardeşe saygısızlık yapmaz. Bunlar ülkücülerin  litaratüründe yoktur. Bunlar sizin yaşam biçiminizdir. Seçimin kaybedildiğini gören AK Parti iktidarı, herşeyi yapmayı kendilerine mübah görüyorlar" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.