GÜNCEL Haber Girişi : 07 Temmuz 2016 09:28

Giresunlu müdür geldiği gibi gitti...

Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan ve bu ataması da tepkiyle karşılanan "Makina Teknoloji Öğretmeni" Kemal Gürgenci’nin, Erzurum’a gelerek görevine başladığı, daha sonra da “geçici görevle” Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne gönderildiğ
ERKHABER / GÜNCEL - Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yaparken, geçtiğimiz mayıs ayındaErzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan ve bu ataması da tepkiyle karşılanan "Makine Teknoloji Öğretmeni" Kemal Gürgenci’nin, Erzurum’a gelerek görevine başladığı, daha sonra da “geçici görevle” Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne gönderildiği öğrenildi.
Uzun zamandan beri vekaletle yönetilen Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne, geçtiğimiz mayıs ayında “skandal” bir atama yapılmış, bu yörenin geleneğine, göreneğine yabancı, kültürünü hiç tanımayan, tarihinden bihaber bir makina ve teknolojileri öğretmeni müdür yapılmıştı. Makina ve teknolojileri öğretmeni birisinin kültür ve turizm müdürlüğü gibi, özel uzmanlık gerektiren bir kurumun başına atanması, hayret ve şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Giresunlu Kemal Gürgenci’nin, ortamın yatışmasından sonra, sessizce Erzurum’a geldiği, müdür olarak görevine başladığı, daha sonra “jet hızıyla” Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne “geçici görevle” atandığı öğrenildi. Erzurum gibi, kadim bir kültüre sahip şehrin kültür ve turizm müdürlüğünde yaşanan bu skandal gel-gitlere siyasilerin kayıtsız kalması da ayrı bir üzüntü kaynağı oldu.