• ŞEpnolat üst

ETSO SEÇİM SONUÇLARI ÜZERİNE

  • Büyükşehir-1

Aylardır Erzurum gündemini meşgul eden seçimler hafta sonu gerçekleştirildi. Sigortası yatırılsaydı EYT’ye takılmayan, 1992 girişli Lütfü Yücelik’in bu kez aday olmaması sonrasında seçimlerde iki aday yarıştı. 

Saim Özakalın ve Murat Resuloğlu. 

 

Aslında üç aday,zira Yücelik aday olmadı ancak, Saim Özakalın’ın kazanmaması içinde elinden geleni yaptı. 

 

Birçok grupta bağımsız aday çıkardı. Perde arkasından seçimlere yön vermeye çalıştı. Ancak başaramadı. Yıllardır Ticaret ve Sanayi Odasına emek veren, Saim Özakalın’ın listeleri üyelerin 1512’sinin oyunu alarak seçildi.

 

Seçimlere katılım oranı düşüktü, zira Yücelik hatırının geçtiği isimlere ‘ eğer Saim’e oy verecekseniz, oy kullanmayın’ diyerek hatır koymuştu. 3 bin 405 üyeden sadece 2 bin 266’sı sandığa gitti. Seçime katılım oranı yüzde 66 oldu. Kendisi de oy kullanmaya gelmedi. Evet yanlış duymadınız. Şehrin ‘ağabeyisi’ denilerek iltifat gören Lütfü Yücelik, başkanı olduğu ETSO seçimlerine katılmadı. Oy kullanmaya gelmedi. 

 

“Yüreği kaldırmadı” demekten başka ne diyebilirim ki? 

 

Halbuki Saim Özakalın ve ekibi, yıllarca kendisinin o koltukta oturmasını sağlayan, kendisine emek veren insanlardı. 

 

Seçimde dikkat çeken bir diğer nokta da Özakalın’a rakip olan Murat Resuloğlu’nun kendi gurubundan çıkamaması oldu. 42 üyenin oy kullandığı gurupta Resuloğlu sadece 16 oy alabildi. 

 

Saim Özakalın’ın listelerindeki isimler genç, şehir tarafından sevilen isimler. Melik Kaya, Vakur Alemdar, İdris Akdemir, Serkan Aylanç, Yunus Bayramoğlu, Volkan Dölekli, Mustafa Akal, Haktan Ömeroğlu, Muharrem Özdemir, Murat Söylemez, Metin Barlak, Mükremin Emeç, Taner Sırmacı, Serkan Daş, Kadir Ovat ilk aklıma gelen isimler. Saim Özakalın liderliğinde bu ekibin, Erzurum’un kalkınmasına ivme kazandıracağından hiç şüphem yok. 

 

Gelelim Saim Özakalın’a; Saim ağabeyi, vizyon sahibi, şehrin sorunlarına hakim bir isim. Dedikoduyla işi olmayan, tuttuğunu koparabilecek yapıya sahip, siyasallaşmamış, nezaket sahibi ancak yeri geldiğinde Erzurum’un menfaatleri için elini masaya vurabilecek, sesini yükseltebilecek bir yapıya sahip. Kendi ‘ Holding ’ ya da ‘şirketi’ nin değil, Erzurum’un menfaatlerini önceleyeceğinden hiç kuşkum yok.     

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ömer 14 Kasım 2022 16:42

    Keşke bu yazıları daha önce yazsaydınız. Sizin de ne olduğunuz belli değil. Su ne tarafa akarsa dümeni o tarafa kırıyorsunuz. Az biraz kalıplı olun. Okuduğum yazıya istinaden sanırım reklam işleri vs almayı hayal ediyorsunuz. Uygun değil bu şehre siz ne kattınız adamı yargılıyorsunuz ben tanımıyorum ama yazınız kaybettikten sonra değil önce olmalıydı ki işe yarasın. Az kalıplı olun kalıplı (EDİTÖRÜN NOTU: Kalıptan bahseden önce kendisi kalıplı olup, adını soyadını kalıplı bir şekilde yazacak! Son 2 yıldır Lütfü Yücelik ile ilgili hem yazarımız Sinan Özçaylak hem de ERK Medya ailesi sürekli eleştirel yazılar yazmaktadır. Dolayısıyla kaybettiğinde değil, iktidar elindeyken her türlü eleştiriyi yazma cesareti göstermiş bir medya grubuyuz.)