• ŞEpnolat üst

Erzurum milletvekilleri için tartıya çıkma zamanı...

 • Büyükşehir-1

Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan, Baro Başkanları arasında yapılan seçimde ilk üçe girerek, Meclis'te yapılacak olan oylamaya katılma hakkı kazandı. Barolar birliği ilk üç ismin yer aldığı listeyi bugün TBMM’ye gönderecek. Sonrasında Meclis gündemine gelerek oylama yapılacak.

 

 

Barolar Birliği’nin yaptığı seçimde, ilk üçe giren Talat Göğebakan, Zülal Erdoğan Bilal ve Kenan Yaşar, Meclis'te oylanacak ve en fazla oyu alan isim Barolar Birliği adına Anayasa Mahkemesi Üyesi olacak.

 

 

Şimdi Erzurum Milletvekillerinin Mecliste'ki ağırlığını ölçme zamanı. 10 yıl bakanlık yapan Prof. Dr. Recep Akdağ’ın, İçişleri eski Bakanı Selami Altınok’un, AK Parti MKYK üyeliği yapmış olan Zehra Taşkesenlioğlu’nun, AK Parti’nin adeta parti sözcüsü gibi çalışan, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi, TÜRKPA üyesi İbrahim Aydemir’in, MHP Genel Başkan Yardımcısı, MYK üyesi Prof. Dr. Kamil Aydın’ın mecliste kaç kişiyi etkileyebildiğini, ağırlıklarını ölçme ve değerlendirme zamanı.

 

Bakalım Erzurum Barosu Başkanı Avukat Talat Göğebakan Meclis'te kaç oy alacak. Geçmişte ülkücü kimliği ile tanınan Göğebakan’a bakalım kaç MHP’li vekil oy verecek? Cumhur İttifakı mantığıyla, bir kez olsun AK Partili vekiller bir ülkücüye oy verecekler mi?   

 

Aldığım bilgiye göre konu ile ilgili duruş sergileyen ve “ne yapılması gerekiyor, Erzurumlu bir ismi Anayasa Mahkemesi üyesi olarak nasıl seçtiririz?”  diye uğraşan bir tane il başkanı var. O da AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz. İl Başkanı olarak gücü ne kadar yeter bilemiyorum ancak, gayreti bile takdire şayan.  

 

Bu arada sözüm sadece AK Parti’ye ya da MHP’ye değil. İYİ Partili Naci Cinisli’nin de parti milletvekilleri üzerindeki etkisini görmüş olacağız. CHP’nin Erzurum’da milletvekili yok. Ancak Erzurum İl Başkanı'nın da bu anlamda performans sergilemesi gerekiyor.

 

Neticede bu iş partiler üstü bir iş.

 

Hiçbir şaibeye bulaşmamış, Erzurum’da tarafsızlığı ve objektifliği ile bilinen, yıllarını mesleğine adamış, her kesimin sevip saygı duyduğu, bir Erzurumlunun Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmesini sağlayıp sağlayamama işi. Erzurum için birlik olma işi.

 

Bekleyip göreceğiz, Bakalım Erzurum, TBMM kantarında ne kadar gelecek?

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Tevhit Babat. 20 Ocak 2022 09:42

  Erzurumu oy deposu gibi görenlerin samimiyetlerini görme zamanı.Bu oylama şahsım olarak benim genel seçimlerdeki tercihime yansıyacaktır.

 • Dadaş. Şükrü 18 Ocak 2022 23:43

  Sinan bey. Sayın vekillerimiz bana göre daha bir çok sorun için kantara çıkması lazım.. Erzurum da bir sürü şey iyi gitmiyor. Selamlar. Şükrü Alumur

 • Dadaş. Şükrü 18 Ocak 2022 23:38

  Erzurum Milletvekilileri Bu işi başarırsa vallahi sürpriz olur.