• Büyükşehir-1
SPOR Haber Girişi : 17 Mart 2023 10:02

Dadaş pehlivanlar Avrupa’da mindere çıkıyor.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılacak olan U23 Avrupa şampiyonasında Erzurumlu güreşçilerimizden 70 kg Burak Sinin, 79 kg Okan Tahtacı, 92 Kg Oktay Çiftci ülkemizi temsil edecek.

ERKHABER/ ERZURUM - Erzurum Büyükşehir Belediye Gençlik Spor’un milli güreşçisi Okan Tahtacı ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da (İBB) spor hayatını sürdüren Burak Sinin ve İstanbul Bahçelievler Belediyespor kulübünde spor hayatını sürdüren Oktay Çiftçi U-23 Avrupa Şampiyonası’nda dadaşları ve ülkemizi temsil edecek.

KARIŞIK

 

Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılacak olan U23 Avrupa şampiyonasında Erzurumlu güreşçilerimizden 70 kg Burak Sinin, 79 kg Okan Tahtacı, 92 Kg Oktay Çiftci ülkemizi temsil edecek.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor’dan antrenörler Kenan Gör ve Adem Akbulut’un öğrencisi olan Okan Tahtacı ile İstanbul BŞB’de güreş hayatını sürdüren Burak Sinin ve İstanbul Bahçelievlerspor kulübünden Ayhan Sucu'nun öğrencisi Oktay Çiftçi, Türkiye’ye madalya kazandırmak için mindere çıkacak.

Üç milli güreşçi minderde Dadaşların göğsünü kabartmak için mücadele ederken, hedeflerini Avrupa şampiyonluğu olarak belirledi.

 

Alpkılıç’tan başarı dileği

Türkiye Güreş Federasyonu Erzurum İl Temsilcisi Battal Alpkılıç, Erzurum BŞB’nin milli güreşçisi Okan Tahtacı ile İBB’nin sporcusu Burak Sinin ve Oktay Çiftci'nin Avrupa arenasında hem ülkemizi hem de ilimizi en iyi şekilde temsil ederek başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Alkılıç, “Tüm Milli takımımıza ve Ay-yıldızlı mayo ile mindere çıkacak olan Erzurumlu sporcularımıza başarılar dileriz” dedi.

 

ERGÜRDER Başkanı Uçan’ın güveni tam

ERGÜRDER Başkanı Doç. Dr. İzzet Uçan da Milli takımda yer alan ve Bükreş’te mindere çıkacak olan üç Dadaş güreşçiye başarılar diledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.