• Büyükşehir-1
GÜNCEL Haber Girişi : 21 Kasım 2023 14:58

ÇAT’A DEĞER KATTI

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, 2019 yılında göreve geldiği günden bu yana Çat İlçesi’nde yaptığı çalışmalarla göz doldurdu.

ERKHABER / ERZURUM - İstihdam başta olmak üzere, ilçenin peyzaj düzenlenmesinden temizliğine, eğitiminden ticaret sitesine kadar hemen hemen her alanda büyük emek veren Başkan Yaşar, yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

KARIŞIK

 

 

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar “Değişim ve dönüşümü başlattığımız ilçemizin gelecek yıllarını da planlayarak çalışmalarımızı ilk günkü aşk ile büyük bir kararlılıkla sürdürmekteyiz. Yapımı devam eden ve yakın zamanda hizmete açacağımız örnek projeler, farklı yatırımlar ve dikkat çekici hizmetlerimizle Çat’ın cazibesini ve yaşam konforunu artırıyoruz.” dedi.

 

 

 “Çat” isminin bir marka haline gelmesi adına, rutin belediyecilik hizmetleri dışında, tanıtım faaliyetlerine ve geleceğe dönük projelerede devam eden Belediye Başkanı Yaşar, "çok yakın zamanda kadirşinas halkımızın hizmetine sunacağımız ticaret merkezimiz, park ve yeşil alan çalışmaları, Gençlik ve Yaşam merkezimiz sosyal tesisler ve yeni nesil yaşam merkezleri gibi birçok alanda dev projeler yaptık." dedi. 

 

 

Yapılan hizmetlerle Çat’ın çehresini değiştirdiklerini vurgulayan Başkan Yaşar, " Ben Çat, insanımızı seviyorum ve yapmış olduğumuz hizmetlerin karşılığını; her gittiğimiz yerde gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine bütün vatandaşlarımızın memnuniyeti ve güler yüzleri olarak alıyorum. Hizmetlerimize her kesimden vatandaşlarımız büyük bir teveccüh gösteriyor ve bizleri bağrına basıyor. Ziyaret ettiğimiz yerlerde vatandaşlarımız ‘Hayallerimizi gerçekleştirdin’ diyerek memnuniyetlerini belirtiyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Yaşar, yakın zamanda açılışlarını gerçekleştirecekleri, Çat Belediyesi Sanayi ve Ticaret Sitesi içerisinde bulunan ''Beton Santrali, Kilit Parke Taşı Fabrikası, Bims Üretim Fabrikası, Çat Tekstil, Mobilya Dekorasyon Atölyesi'' birlikte ilçeye katma değer sağladıklarına dikkat çekerek, " bizi izlemeye devam edin." dedi. 

 

 

Yaşar yatırımları özetledi; 

 

Beton Santrali 

 

Çat ilçemizde; Beton santrali, Bims ve kilit parke taşı üretimi imalat tesisimizi kurduk. İlçemize yaptığımız yatırımla kazandıracaklarımız hem maliyet yükünü azaltacak hem de Belediyemize yeni bir ek gelir kapısı açılmış̧ olacak. Civar illerimizin inşaat sektörünün de hazır beton ihtiyacını karşılamış̧ olduk.

 

 

Mobilya Dekorasyon Atölyesi

 

Belediyemiz bünyesinde faaliyete geçirdiğimiz Mobilya Dekorasyon üretim atölyemizde mutfak dolabından, Genç odasına varıncaya kadar birçok ihtiyacımızı kendi atölyemizde üretiyoruz. Böylece belediyemizin bütçesine maddi katkı sağlıyor, iş istihdamında sağlamış oluyoruz.

 

 

Bims- Kilit Taş Fabrikası 

 

Çat ilçemizde beton santrali, bims ve kilit parke taşı üretimi imalat tesisimizi kurduk. İlçemize yaptığımız yatırımla kazandıracaklarımız hem maliyet yükünü azaltacak hem de Belediyemize yeni bir ek gelir kapısı açmış olduk.

 

 

Çat Tekstil Fabrikası

 

Çatımızın ekonomik olarak kalkınması, insanlarımızın iş bulması, refah seviyelerinin yükselmesi için biz yöneticilere büyük görevler düşüyor. Allah’a şükür göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizde istihdamı nasıl arttırabiliriz, gençlerimize, vatandaşlarımıza nasıl ekmek kapısı aralarız bunun gayretinde olduk. 2 yıl önce yapmış olduğumuz büyük çalışmalar sonrasında kurulmasına vesile olduğumuz Çat tekstil fabrikası bugün yurt içi ve yurt dışına ihracat yapan, tertemiz ve kaliteli üretim bandıyla vatandaşlarımıza istihdam sağlayan büyük bir fabrikaya dönüştü. Tam kapasite çalıştığında 400 vatandaşımıza istihdam sağlayacak.

 

 

Gençlik ve Yaşam Merkezi, Sılakent Konutları 

 

Biz bu toplu konut projesini hayata geçirirken, insanımızın her türlü sosyal ve kültürel beklentilerini de göz önünde bulundurduk. Bu manada ilçemizde mesire alanı, sosyal donatılar, yüzme havuzu ve hamamı kapsayan komplike bir projeyi hayata geçireceğiz. Bunun için çalışmalarımıza start verdik, konutlarımız hızlı bir şekilde bitme aşamasına geldi. İçerisinde otel, fitness, sinema, kafeterya, bay ve bayan yüzme havuzu ve hamamın da bulunacağı sosyal tesisimiz inşallah yakında kıymetli hemşerilerimizim hizmetine sunacağız. Elimizden geldiğince ilçemize katma değer oluşturmaya gayret gösteriyoruz. 

 

Bizim şu ana yaptıklarımız, elbette yapacaklarımızın teminatıdır. Bizim Çat ilçemizle ilgili olarak gerçekleştireceğimiz daha çok düşlerimiz, hayata geçireceğimiz daha çok yatırım ve projelerimiz var. İlçemizin çehresini değiştirmek için başlattığımız hizmet ve yatırım seferberliğini el ele, omuz omuza sürdürmeye devam edecek, Çat’ımızın yarınlarını yine hep beraber inşa edeceğiz.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Faysa durma 21 Kasım 2023 18:44

    Az zaman da büyük işler başaran Melik başkan.a Çat ilçesi vatandaşı olarak teşekkürler.