GÜNCEL Haber Girişi : 18 Kasım 2021 16:37

BB Erzurumspor davasından vazgeçmiyor

Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden BB Erzurumspor, geçtiğimiz sezon Kasımpaşa’nın teknik adamlarının statüsü ve çalışması esası talimatına aykırı hareket ettiği iddiasıyla yaptığı itirazın peşini bırakmıyor.

ERKHABER / ERZURUM - Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden BB Erzurumspor, geçtiğimiz sezon Kasımpaşa’nın teknik adamlarının statüsü ve çalışması esası talimatına aykırı hareket ettiği iddiasıyla yaptığı itirazın peşini bırakmıyor. BB Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgen ve Asbaşkan Ahmet Dal, sürecin devam ettiğini, önce Anayasa Mahkemesi ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yapacaklarını açıkladı.
BB Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kulüp tesislerinde yemekte buluşan mavi-beyazlı takımın yöneticileri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

KARIŞIK


Basın mensuplarının BB Erzurumspor’un Kasımpaşa Teknik Direktörü ile ilgili Tahkim Kurulu'na yaptığı başvuru ile ilgili süreci sorması üzerine BB Erzurumspor Asbaşkanı Ahmet Dal, “Tahkim Kurulu da kamuoyu da suçun bu kadar net olduğunu biliyor. Ancak bu kararı veremedi. Bu cesaret istiyordu. Bir çok yapıyı etkileyecek bir karardı. Burada bitmedi. Hem Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne hem de Anayasaya Mahkemesi'ne başvuracağız. Takip ediyoruz. Karar hukuksuz. Başka bir kulüp olsaydı bu kararı vermişlerdi. Liglerin tesciline itiraz ettik. Kabul edilmedi. Kasımpaşa hemen teknik direktörlük görevini yürüten Şenol Hoca'nın kulüple ilişiğini kesti. Bu Erzurumspor’un haklılığını ortaya koydu. İki yol var. Önce Anayasa Mahkemesi sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi. O günkü şartlarda geriye dönük zararı neyse karşılanması gerekir. Erzurumspor kararı Türk futbol tarihine geçecek bir karar. Süreci tamamladıktan sonra gerekli başvuruları yapacağız” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.