GÜNCEL Haber Girişi : 06 Temmuz 2019 16:49

Başkan Sekmen’den Hınıs çıkarması

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerdeki mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantılara Hınıs’ı da ekledi.

ERKHABER / ERZURUM - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerdeki mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantılara Hınıs’ı da ekledi. Beraberindeki kurmaylarıyla Erzurum’un Hınıs ilçesine adeta çıkarma yapan Başkan Sekmen, muhtarlarla bir araya gelmekle kalmadı, bir takım ziyaretlerde de bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, Erzurum’un neresinde olursa olsun bir tek vatandaşın dahi mağdur olmasına rıza gösteremeyeceklerini ifade ederek, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için muhtarlarımızla uyum içinde çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Mahallelerimizin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi. 
BAŞKAN EREN’DEN SEKMEN’E TEŞEKKÜR 
Hınıs temaslarına Belediye Başkanı Erdoğan Eren’i makamında ziyaret ederek başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Hınıs’ta devam eden ve planlanan belediye çalışmaları hakkında Başkan Sekmen’e mini bir brifing veren Başkan Eren, göreve henüz seçilmiş olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi’nden gördüğü desteğe dikkat çekti. Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren, “İlçemize hizmet için çıktığımız bu yolda Büyükşehir Belediyemizin ve Sayın Başkanımız Mehmet Sekmen’in yanımızda olduğunu bilmek, bizim için büyük bir mutluluk. İlgi ve alakasından dolayı Sayın Başkanımıza ilçem, belediyem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
“HİZMETTE AYRI GAYRIMIZ OLMADI, OLMAYACAK” 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise, belediyelerin, halka en yakın hizmet birimleri olduğunu dile getirerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Erzurum’da bu manada bir seferberlik başlattık. Şehrimizi bütün ilçeleriyle birlikte topyekûn kalkındırabilmenin mücadelesini veriyoruz. Bugüne kadar çalışmalarımızda ayrı gayrımız olmadı; hizmetlerimizden herkesin eşit bir biçimde faydalanabilmesi için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Ziyaretin ardından Hınıs merkez ve ilçeye bağlı tüm mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelen Sekmen, birlik, beraberlik ve dayanışma vurgusunda bulundu. 
“HİZMET YOLUNU BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ” 
Mahalle muhtarlarının istek, arzu ve beklentilerini bir bir dinleyen Başkan Sekmen, Hınıs için yatırım seferberliği çağrısında bulunarak, bu seferberliğin en önemli aktörlerinin ise muhtarlar olacağını kaydetti. Başkan Sekmen, muhtarlara şöyle seslendi: “Sizlerle aramızdaki uyum ve işbirliğini sürekli ve dinamik halde tutabilmemiz çok önemli. Çünkü bu uyum ve işbirliğinin vatandaşımıza yansıması kesinlikle hizmet olacak. Bizim gönlümüz hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına razı gelmez, gelemez. Bu yüzden hizmet yolunu sizlerle birlikte yürüyeceğiz. Sorunları birlik, beraberlik, azim ve gayret içerisinde birlikte çözeceğiz. İlaveten aramızdaki bu ahenk ve uyumun bozulmasına da, kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Önümüzde hizmet ve yatırımlarla dolu dolu geçirmeyi planladığımız yeni bir dönem var. Hep beraber öyle bir performans ortaya koymalıyız ki, ilçemizin çehresini baştan sona değiştirmeliyiz.” 
HINISLI VATANDAŞLARDAN SEKMEN’E BÜYÜK İLGİ 
Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantının ardından ilçe merkezindeki esnaf ve vatandaşlarla da buluştu. Hınıslı vatandaşların kendisine gösterdiği sıcak ilgiyi karşılıksız bırakmayan Başkan Sekmen, çocukları çeşitli hediyelerle sevindirmeyi de ihmal etmedi.

Başkan Sekmen’in “Halk Günü” hassasiyeti

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, göreve geldiği günden bu yana büyük bir titizlikle gerçekleştirdiği “Halk Günü” buluşmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya geldiği her vatandaşın sorununu adeta can kulağıyla dinleyen ve görüş alışverişinde bulunan Başkan Sekmen, verdiği anlık talimatlarla kurmaylarını da seferber ediyor. “Halk Günü” buluşmalarını vatandaşlarla birebir iletişim ve etkileşim kurma açısından çok bir önem taşıdığını her platformda vurgulayan Başkan Sekmen, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Vatandaşlarımızla bir araya gelerek, kendilerinin değerli fikirlerini almaya devam ediyoruz. Her zaman vatandaşlarımızla en güçlü iletişimi kurmak için düzenli olarak buluşmalar organize ediyor, sokaklarımız, mahallelerimiz, ilçelerimiz ve kısacası tüm şehrimizle ilgili olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyoruz” ifadelerini kullandı. 
SEKMEN’İN “KATILIMCI YÖNETİM” DUYARLILIĞI 
“Halk Günü” buluşmalarının gerçekleştirildiği her hafta, günün büyük bir bölümünü vatandaşlara ayıran Başkan Sekmen, “Vatandaşla sürekli iletişim halinde kalmak; sadece sorunların çözümü noktasında değil, her açıdan büyük faydalar üretiyor. Biz işte bu anlayışla her hafta ve fırsat bulduğumuz diğer tüm günlerde halkımızla iç içe olmaya, onlarla doğrudan irtibat kurmaya ve sürekli istişareye açık halde kalmaya özen gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki; ortaya koyduğumuz bu tarzla katılımcı bir yönetim anlayışı da sergilemiş oluyoruz. Yol haritamızı vatandaşlarımızla birlikte hazırlıyor, onların görüş ve önerileri sayesinde hizmet fikirlerimizi olgunlaştırıyoruz. “Halk Günü” buluşmalarımızı da, bu sebepten dolayı büyük bir ciddiyet ve hassasiyetle sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. 

Seyyar satıcı ve pazarcılardan Başkan Sekmen’e ziyaret

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Seyyar Satıcılar ve Pazarcılar Odası Başkanı İskender Aktepe ve beraberindeki esnaf üyelerle bir araya geldi. Seyyar esnaf ve pazarcılardan oluşan heyet, Erzurum esnafına gösterdiği yakın ilgi ve duyarlılık sebebiyle Başkan Sekmen’e teşekkür etti. Konuklarını Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Sekmen, övgüler yağdırdığı Erzurum esnafına, şehirdeki ticaret hayatını canlandıracak hizmet ve projelerden bahsetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, seyyar esnaf ve pazarcıların, şehrin sadece ticari hayatında rol alan birer aktör olmadıklarını belirterek, “Küçük esnafımız, seyyar satıcılarımız ve pazarcılarımız, Erzurum’da aynı zamanda geleneksel ticaret ve alışveriş kültürümüzü de temsil ediyorlar ve yaşatıyorlar” dedi. 
AKTEPE’DEN BAŞKAN SEKMEN’E TEŞEKKÜR 
Esnaf üyelerini Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’le buluşturan Seyyar Satıcılar ve Pazarcılar Odası Başkanı İskender Aktepe, yaptığı konuşmada; küçük esnafın, seyyar satıcı ve pazarcıların sorunlarının geçmişte sürekli ötelendiğini dile getirdi. Aktepe, “Küçük esnaf, seyyar satıcı ve pazarcılar olarak şunu gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’den gördüğümüz ilgi ve alakayı, daha önce hiç kimseden görmemiştik. Karşımızda sorunlarımızı çözmek için çırpınan, didinen ve bizim problemlerimizle dertlenen bir belediye başkanı var. Kendilerine bu hassasiyeti ve küçük esnafa karşı sergilediği duyarlılık nedeniyle çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
BAŞKAN SEKMEN’DEN GELENEKSEL TİCARET VURGUSU 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, Erzurum’daki ticaret deneyimi ve birikiminin uzun yıllar öncesine dayandığına dikkati çekerek, “Bu şehirde küçük esnafımız, pazarcılar ve seyyar satıcılarımız, şehrin ekonomik canlılık sürecine katkıda bulundukları gibi, aynı zamanda geleneksel ticaret ve alışveriş kültürümüzü de temsil ediyorlar. Bu kültürün yaşatılması ve sürekli diri tutulması, bizim de en büyük arzumuz. Dolayısıyla seyyar esnafımıza ve pazarcılarımıza yönelik hizmetler üretirken, bu faktörü de göz önünde bulunduruyoruz. Seyyar ve pazarcı esnafımızın modern ortam ve koşullarda ticari faaliyetlerini sürdürebilmeleri için çok özel yatırımlarımız olacak. Bunları da yine el ve iş birliğiyle hayata geçireceğiz” diye konuştu. Öte yandan Seyyar Satıcılar ve Pazarcılar Odası Başkanı İskender Aktepe, seyyar satıcı ve pazarcıların istek, arzu ve beklentilerini tek tek kayda geçen Başkan Sekmen’e, bir de teşekkür plaketi sundu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Filiz atlı 08 Temmuz 2019 00:44

    Aydınlatma direğinden kaynaklı evde elektrik kesintisi oluştu,aradım 20 dakikada sorun çözüldü Hizmet için çoook teşekkürler. Heryerde bu kadar çabuk çözülmüyor bulunduğum yerde misafirim ayrıca.tekrar teşekkürler.