GÜNCEL Haber Girişi : 21 Şubat 2019 13:00

Bakan Akar’dan şehit ailesine ziyaret

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hakkari'deki birliklerde yaptığı denetleme ve incelemelerinin ardından Erzurum’a geldi

ERKHABER / ERZURUM - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hakkari'deki birliklerde yaptığı denetleme ve incelemelerinin ardından Erzurum’a geldi. 
Havalimanında Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve diğer ilgililer tarafından karşılaman Bakan Akar, ilk olarak Afrin’de şehit olan kahraman silah arkadaşımız Uzman Onbaşı Umut Öznütepe’nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. 
Şehidin Aziziye ilçesindeki babaevine gelen Bakan Akar ve Orgeneral Güler’i, şehit uzman onbaşının babası Yusuf Öznütepe ve kardeşleri karşıladı. Taziye dileklerini ileten Akar’a baba Öznütepe, “Vatan sağ olsun” ifadesiyle karşılık verdi. 
Okunan duaların ardından Bakan Akar, terör belasının ülkeyi uzun seneler boyunca meşgul ettiğini belirtti. Buna son vereceklerini vurgulayan Bakan Akar; “Bunu bitireceğiz, kararlıyız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu konuda kararlı. Şehitlerimizin kanlarının yerde kalmaması onların yakınlarının gözyaşlarının hesabını sormak için gece-gündüz, dağ-bayır demeden Mehmetçik mücadelesini sürdürüyor. Şu anda yurt içinde ve yurt dışında dahi herkes görevinin başında. Bunu milletimizin sevgisiyle, güveniyle duasıyla inşallah başaracağız, bu terör belasını bitireceğiz ülkemiz, milletimiz için yeni bir sayfa açacağız. 
Yaptıklarımız sadece hudutlarımızın, halkımızın güvenliği için değil, komşumuz olarak yaşayan Suriyeli, Iraklı kardeşlerimiz için de büyük destek, yardım olarak ortaya çıkıyor. Yaptığımız çalışmalarımız sonucunda sadece Türkiye değil inşallah komşularımız da sulha kavuşacak.” 
Suriye’nin kuzeyinde ülke ve millete tehdit oluşturacak hiçbir oluşuma müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Bakan Akar, “Hiçbir oldubittiye göz yummayacağız” dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.