• Büyükşehir-1
GÜNCEL Haber Girişi : 11 Kasım 2016 15:25

Atlama kulelerinin rampaları tamamlandı

Erzurum’da 2011 Üniversiade kapsamında yapılan Türkiye’nin ilk atlama kulelerinin rampaları, 2013 yılında yaşanan toprak kayması sonucu çökmüştü.

ERKHABER- Erzurum’da 2011 Üniversiade kapsamında yapılan Türkiye’nin ilk atlama kulelerinin rampaları, 2013 yılında yaşanan toprak kayması sonucu çökmüştü. Yeniden yapılan rampalardan K125 ve K90 tamamlanarak, atlayış için hazır hale getirildi. 
Türkiye’de ilk olma özelliğini elinde bulunduran Atlama Kuleleri’nin rampalarından ikisi tamamlandı. 2011 yılında Erzurum’da yapılan 25’inci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (UNIVERSIADE) kapsamında yapılan ve Erzurum’un adeta simgesi halinde gelen kayakla atlama kulelerinin rampaları 2013 yılının Temmuz ayında yaşanan toprak kayması sonucu çökmüştü.
Erzurum’da ve tüm spor kamuoyunda üzüntü ile karşılanan çökmenin ardından harekete geçen Devlet ve Hükümet yetkilileri atlama kulelerinin rampalarını yenileme çalışması başlattı.
K125 VE K90 RAMPALARI TAMAM
Bir süreden beri yapımı devam eden atlama kulelerinin rampalarından ikisinin yapımı tamamlandı. 11-18 Şubat 2017 tarihlerinde yapılacak olan Avrupa Gençlik Kış Spor Oyunları Festivali’nde (EYOF) kullanılacak olan K125 ve K90 rampaları tamamlanarak, kayakla atlayışlar için hazır hale getirildi. Müteahhit firma tarafından 29 Ekim’de tamamlanan atlama kulelerinin rampalarının ince işçilikleri de tamamlandı. Ayrıca atlama kulelerinin stadyumu ve skorboardu da hazır hale getirildi.
K30 VE K60 RAMPALARI DA TAMAMLANIYOR
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, müteahhit firmanın olağanüstü çalışması sonucu EYOF’da kullanılacak olan K125 ve K90 rampalarının 29 Ekim 2016 tarihinde tamamlandığının altını çizerek, diğer K30 ve K60’lık rampaların yapımının da önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. Taşkesenligil, “Erzurum’un adeta sembolü haline gelen kayakla atlama kulelerinin rampaları eskisinden daha sağlam bir şekilde spora hizmet verecek. Ayrıca kısa bir süre içinde atlama kuleleri eski ihtişamı ile halkımızı da ağırlayacak” diye konuştu.

KARIŞIK