• Büyükşehir-1
EKONOMİ Haber Girişi : 05 Ocak 2022 15:02

Alkışlar Ethem Tanrıver'e... Gözler ETSO ve ETB'de...

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), üyelerinden yıllık olarak aldığı üye aidatını genel kurul toplantısında aldığı kararla bu yıl almayacak. DAİB'in bu tavrının örnek olması Ticaret Odası ve Ticaret Borsası'nın da üye aidatı almaması isteniyor.

ERKHABER/ ERZURUM - DAİB'den örnek tavır. Kısa adı DAİB olan Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, genel kurulda aldığı kararlar üyelerinden her yıl aldığı üye aidatını, ekonomik koşulları göz önünde bulundurarak, ihracatçı sayısını artırmak maksadıya bu yıl toplamayacak.

KARIŞIK

 

DAİB internet sitesinde yayınlanan duyuru şöyle; 

Sayın Üyemiz,

Malumları olduğu üzere; “Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Yönetmelik”in 6. Maddesinin 3. Fıkrasının e bendinde üyeler "Birliğe kayıt sırasında giriş aidatı ve ihracat gerçekleştirilen veya birlik hizmetlerinden yararlanılan her yıl için yıllık aidat ödemekle (Değişiklik: 30.12.2015 tarih ve 29578 sayılı RG) yükümlüdür.” hükmü amir olup, bu çerçevede ihracat gerçekleştirilen veya birlik hizmetlerinden yararlanılan her yıl için 100,00 TL. (Yüz Türk Lirası) yıllık aidat alınmaktaydı.

Bununla birlikte, Birliğimiz Genel Kurul toplantısında yıllık aidatın 0-TL (sıfır Türk Lirası) olarak belirlenmesi yönünde alınan karar, Bakanlığımız tarafından uygun görülmüştür.

Bu çerçevede, 2022 yılı ve devam eden yıllarda, yıllık aidat alınmayacağı hususu bilgilerinize sunulur.

 

DAİB'in bu duyarlı tavrının, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'na, Ticaret Borsası'na örnek olması ve onlarından en azından bu yıl aidat almamaları isteniyor. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.