• Büyükşehir-1
GÜNCEL Haber Girişi : 15 Kasım 2016 11:52

2. OSB Tahsis Komisyonu yatırımcılarla son toplantısını yaptı

Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacak olan yer tahsisleriyle ilgili kurulan tahsis komisyonu, dördüncü grupta yer alan çeşitli alanlarda yatırım yapacak yatırımcılarla görüştü...

 

KARIŞIK

 

ERKHABER / ERZURUM-Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacak olan yer tahsisleriyle ilgili kurulan tahsis komisyonu, dördüncü grupta yer alan çeşitli alanlarda yatırım yapacak yatırımcılarla görüştü. 

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) Vali Yardımcısı ve YİKOB Başkanı M. Levent Kepçeli ile ETSO Meclis Başkanı ve Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, komisyon üyelerinin yanı sıra bölgede tahsis talebinde bulunan çeşitli alanlarda yatırım yapacak firmaların yetkilileri de katıldı.
Toplantıda konuşan ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, yatırımcılara 2. OSB’deki çalışmalar ve yapılacak tahsislerle ilgili bilgi verdi. Başkan Özakalın, dört ana gruba ayrılan yatırımcılarla görüşmelerin tamamlanmasının ardından, tahsis komisyonu tarafından bir değerlendirme raporu hazırlanacağını ve bu rapor doğrultusunda uygun görülen yatırımcılara tahsislerin yapılacağını söyledi.
ETSO Meclis Başkanı ve Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın; “Toplantılara yatırımcıların yoğun katılımlarının ve ciddi yatırım taleplerinin olması, Erzurum sanayisi açısından umut veren ve bizlerin de çalışma şevkini artıran bir gelişmedir. Bu vesileyle yoğun talebi karşılayabilmek için 2. etap çalışmalarını da hızlandırdık. 2 etap da 20.000-50.000 m2 arasında sanayi parsellerinin olması planlanıyor. Bakanlık nezdindeki çalışmaların tamamlanmasının ve 1. etap (500.000 m2) sanayi parsellerinin tahsislerinin ardından 2. etap (1.660.000 m2) tahsislerine de başlamak istiyoruz.” diye konuştu.
Bu aşamadan sonra komisyon bir değerlendirme raporu hazırlayacak ve Yönetim Kuruluna sunacak. Yönetim Kurulu tahsislere ilgili nihai kararını verecek ve tahsisler yapılacak. Önümüzdeki Aralık ayında tahsislerin yapılması ile yatırımcılar yatırımlarına ait projeleri hazırlatarak ruhsat talebinde bulunabilecekler. Ruhsat tarihinden itibaren yatırımcıların üretime geçmek için 2 yıl süreleri olacaktır. 2017 Mayıs ayı itibari ile Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalara başlanabilecek.