GÜNCEL Haber Girişi : 10 Eylül 2021 15:34

Yeni akademik yılın ilk senato toplantısı yüz yüze gerçekleştirildi

Covid-19 pandemi tedbirleri sebebiyle yaklaşık 1 buçuk yıldır online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilen Atatürk Üniversitesi senato toplantısı, uzun bir aranın ardından ilk defa yüz yüze gerçekleştirildi.

ERKHABER / ERZURUM - Covid-19 pandemi tedbirleri sebebiyle yaklaşık 1 buçuk yıldır online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilen Atatürk Üniversitesi senato toplantısı, uzun bir aranın ardından ilk defa yüz yüze gerçekleştirildi.
Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen 2021-2022 akademik yılın ilk senato toplantısı Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı başkanlığında düzenlendi.
Sosyal mesafeye uygun bir oturum düzeniyle gerçekleştirilen senato toplantısında yeni akademik yıla yönelik plan ve projeler konuşulurken, yüz yüze eğitimin başlayacak olması sebebiyle de alınacak tedbirler masaya yatırıldı.
Senato üyelerinin çeşitli konulardaki fikir ve önerilerini dinleyen Rektör Çomaklı, uzun bir aradan sonra yeniden yüz yüze eğitimin başlamasının mutluluk verici olduğunu belirterek bu dönemde hem öğrencilere hem de üniversite personeline önemli görevler düştüğünü söyledi.
Son yıllarda elde edilen akademik başarıların önümüzdeki süreçte de devam etmesi için akademisyenlerin teşvik edildiğini vurgulayan Prof. Dr. Çomaklı, elde edilen her başarının Atatürk Üniversitesi ismini ve profilini daha yükseğe taşıdığını ifade etti.

KARIŞIK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ejder Tepesi 10 Eylül 2021 20:36

    Hangi akademik başarı? Bana nanoteknolojiden, prototiplerden ,inovasyondan,alınan paten sayısından ve bunların teknolojiye dönüştürülmesinden. bilimden, bilişimden, yüksek düzeyde eğitimden, dünyanın 100,200,300, 400, 500 üniversitesinde neden yoksunuz, Nobel Ödülü alan adamınız olmayışından, KDV'si yüksek teknolojik eser üretemediğinizden, ülkeye milyar dolarları getiremeyişinizden, Erzurum'un neden her sahada 59.60. 61. sıralarda oluşundan, daha sayayım mı? Bana bunlardan bahsediniz. Teknolojiye dönüşmeyen bilimsel çalışmanın hiçbir anlamı yoktur. Yoksa, şu akademik çalışma, bu akademik çalışma anlam ifade etmez. Zaten üniversitenin asli görevi de yukarıda yazdığım konularda çalışmalar yapıp bunları hayata geçirmektir. Ama ne yazık ki bu konuların hiçbirisinin, 64 yıldır hayata geçirilmediğini gördük. Üniversitenin görevi kupkuru akademik bilgileri öğrencilere ezberletmek değildir. Öğrencileri sorgulayan, üreten, eleştiren,akleden, aktif çalışan insanlar olarak yetiştirmektir. Selamlar, saygılar.