• Büyükşehir-1
GÜNCEL Haber Girişi : 14 Kasım 2023 12:44

Verem iddiasının sahibi gazeteci Mehmet Şener: İddiamızın arkasındayız

Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklandıktan 2 gün sonra serbest bırakılan fenomen dönercinin verem hastalığını ilk gündeme getiren gazeteci Mehmet Şener, avukatın "verem değil" açıklamasına, "İddiamın arkasındayım" karşılığını verdi.

ERKHABER / ERZURUM - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ağır hakaretler ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve 2 gün sonra tahliye edilen internet fenomeni dönerci Mustafa Atmaca'nın "verem" olduğu iddiası ortalığı karıştırdı. Dönercinin bulaşıcı bir hastalığı olmasına rağmen nasıl dönercilik yaptığına yönelik ülke genelinde tepkiler gelmeye başlayınca, Mustafa Atmaca'nın avukatı Burak Nuhoğlu, müvekkilinin verem olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Dosya kapsamıdaki delil durumu itibariyle şüphelinin tutukluluğuna gerek bulunmadığı" gerekçesiyle tahliye edildiğini açıkladı. Avukatın bu açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği iddiayı ilk gündeme getiren isim olan Palandöken gazetesi başyazarı Mehmet Şener bir yazı kaleme alarak, "İddiamın arkasındayım, Mustafa Atmaca verem hastası" karşılığını verdi. 

KARIŞIK

Yazısında Mustafa Atmaca'ya verem teşhisi konulduğunu ve Erzurum Verem Savaş Dispanseri'nde tedavi gördüğünü ve tedavisini sürekli aksattığını öne süren Şener, "Kebapçı Mustafa Atmaca’nın tedavisi başlıyor, ama düzenli olarak kontrollere gitmiyor. Talimatlara uysa belki üç, en geç altı ayda şifa bulabilecekken ihmal ediyor. Lakin bu sürede de lokantasında kimseye “ben verem tedavisi görüyorum” demeden yağ akıtıp, kebap satmaya devam ediyor! Dispanser yetkilileri sık sık sakallıyı uyarıyorlar, tedavini aksatıyorsun, bu çok sıkıntılı bir durum diye...  Kebapçı, bu uyarılara da kulak asmadığı için tedavisi tam 9 ay sürüyor. 

Burada en kritik mesele, yukarıda da işaret ettiğimiz gibi, kebapçının verem hastası olduğu dokuz ay boyunca, müşterileriyle temas kurup, İskender kebaba yağ akıtması ve kendini tecrit etmemesi ve sakınmamasıdır.

Avukat M. Burak Nuhoğlu şimdi söyler misin, iftira olan kısım neresi?" ifadelerini kullandı. 

 

İşte usta gazeteci Mehmet Şener'in yazısının linki... 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.