• Kaleblokbimss1
 • Şenpolat
 • 4
 • MADIRLI
 • Limdaş
 • GÖZNURR
 • Serkan Daş

Vali Memiş'ten kurum müdürlerine: Ukala ukala yürümeyeceksiniz!

Koordinasyon Kurulu toplantısına damga vuran Vali Okay Memiş, daire müdürlerinden rutinin dışına çıkmalarını istedi ve çarpıcı tespitlerde bulundu.

 • 18 Temmuz 2019 22:48
 • A
 • A

Onur SAĞSÖZ'ün haberi...

ERKHABER / ERZURUM - Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini net bir dille uyaran Vali Okay Memiş, “Bu salonda olan insanlar devleti temsil ettiğini unutmasın. Devleti temsil etmek herkesi kucaklamak, eşit mesafede olmak demektir. Bu salonda maaşını herkes devletten alıyor. O zaman herkesi kucaklayacaksınız. Özellikle dar gelirlere, özellikle mağdur insanlara daha çok yaklaşacaksınız. Güçlülerin, zenginlerin, ağaların, beylerin müdürü, Valisi bilmem nesi olmayacaksınız. Vatandaşın, özellikle de garibanların yöneticisi olacaksınız. Siyasetle ilgilenen müdür arkadaşlarımız, istifa etsin gitsin siyaset yapsın. Siyaset başka bir olay. Vatandaş sizi ters köşeye yatırır haberiniz olsun. Bu vatandaşı hiç kimse küçük görmesin, bu gariban vatandaşı kimse cahil cühela görmesin, adamı ters köşeye yatırır” dedi. 

 

UKALA UKALA YÜRÜMEYECEKSİNİZ

 

Vali Memiş konuşmasını şöyle sürdürdü. “Ona göre çalışacağız. Biraz daha organizasyonun, biraz daha rutinin dışına çıkmalıyız. Bir kamu görevlisi, münevver insandır, aydın insandır. Münevver insan sabah 8 akşam 5 mesaisiyle yaşamaz. Sokağa çıktığında yürüyüşü, esnafla diyaloğu, selamlaşmasıyla da örnektir. Sizlerin sadece yaptığınız işlerle örnek olmak gibi bir vazifesi yok. 24 saat örnek olmak durumundasınız. Sokağa çıkacaksınız, Cumhuriyet Caddesinde yürüyeceksiniz. Selam alıp, selam vereceksiniz. Bu topluma değer katmak böyle olur. Havalı havalı değil, artist artist değil, ukala ukala değil. Hiç kimse ukala ukala yürümeyecek hiç kimse…”

 

 

SİZİ KİLİTLİYORLAR… YA OTORİTE KURAMIYORSUNUZ YA DA LİYAKATSİZSİNİZ!

 

“Dikkat etmeniz gereken bir şey daha var. Bakın burada hepiniz yöneticisiniz. Bu ilde gördüğüm tersine Mobbing diye bir şey var. Şoför, hizmetli, teknik eleman, düz memur sizi çalıştırmıyor. Kilitliyor sizi. Erzurum’da gördüğüm, alt kademeler sizi kilitliyor. Bunun iki sebebi var. Bir, otorite kuramıyorsunuz. İki, yeterince liyakatlı değilsiniz hemşerim. İşi bilmiyorsunuz demektir. Bir yönetici, bir Vali hizmet binasına girdiğinde oradaki çalışanlar kendine çeki düzen vermiyorsa orada sorun var demektir.

 

İnsanları aşağılamayacaksınız, kırmayacaksınız ama herkes kendine çeki düzen verecek. Devlet yönetiminde iki müessese vardır. Hiyerarşi ve liyakat. Hiyerarşi önemli bir hadise. Hiyerarşiyi liyakatla yaparsanız, saygın olursunuz. Okul müdürüne saygı, duyulmayan yerde öğretmenler o okulda başarılı olamaz. Belki de liyakatlı görmüyor, haklı da olabilir. Böyle atamalar da yapıyoruz. Eskiden babacan adamlar vardı, babacan müdür, babacan jandarma. Kaldı mi şimdi? Varsa ne ala , ne güzel. Bu devlet yeterince saygın değil diyorsanız, hepinizin sorumluluğu vardır beyler. Saygınlık öyle parayla satın alınmıyor. Parayla satın alınacak bir şey değildir.”

 

Yaklaşık 4 saat süren koordinasyon kurulu toplantısında Vali Memiş, sorunların bir an önce çözülmesi ve yatırımlar noktasında tüm ilgililerin daha hassas ve duyarlı olması talimatını verdi. Kaynak: Erzurumajans

 • TOPLU REKLAMLAR
Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.