• Büyükşehir-1
GÜNCEL Haber Girişi : 24 Mayıs 2023 12:37

Uçar; Erzurum Saltuklu’yu yaşatmalı

Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, sivil toplum kuruluşlarıyla buluşma ve istişare programlarına devam ediyor...

ERKHABER / ERZURUM - Sivil toplum kuruluşlarının şehirler için değerli işlev ve konuma sahip olduğunu vurgulayan Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, “Özellikle karar alma aşamalarında Erzurum’da bulunan sivil kitle örgütleri ve onların değerli üyelerine kulak vermeyi, istişare etmeyi ve onlarla ortak hareket etmeyi her zaman önemsedik''dedi.

KARIŞIK

 

“Erzurum Saltuklu’nun Başkentidir”
Erzurum’un tarihi süreç içinde birçok medeniyete beşiklik yaptığını ve bulunduğu coğrafya açısından hep odak olduğunu ifade eden Başkan Uçar, “Erzurum Saltuklu’nun başkentidir. Bunu hepimizin önemsemesi ve geleceğe taşıyacak adımlar atması gerekir. Erzurum’da Saltuklu bilinmeli, anlatılmalı ve yaşatılmalıdır. Belediye olarak hazırladığımız “Surlarda Medeniyetlere Açılan Kapılar Şehr-i Kadim Erzurum” isimli kitapçığımız bu anlamda önemli bir başlangıç olduğuna inanıyoruz.” dedi.
 

 

“Oradaki sandıkların sonucunu merak etmedik”
Hatay’da yapılan “Yakutiye Mahallesi”nin örnek ve yaşanabilir donatılarla ortaya çıkarıldığını ifade eden Başkan Uçar, “İçinde 120 tam donanımlı konteyner evi, parkı, kent meydanı, çeşmesi, bay-bayan mescidi, tuvaleti, aşevi, marketi, çocuklar için eğitim alanı ve çamaşırhanesi olan Hatay Yakutiye Mahallesi, her türlü bahaneden, yargıdan ve değerlendirmelerden uzakta, insanlığa hizmet etmektedir. O mahallemizde de seçim zamanı sandık kuruldu. Ama hiçbir şekilde oradaki sandıkların sonuçlarını merak etmedik. Tek derdimiz deprem felaketini yaşamış insanların yarasını sarmak ve onlara destek olmaktır. Bütün imkanlarımızla oradaki insanlara hizmet etmeyi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.