• Büyükşehir-1
GÜNCEL Haber Girişi : 02 Kasım 2021 11:25

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk Erzurum’a atandı

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk Erzurum’a atandı
Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk Erzurum’a atandı. Erzurum GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil’in de Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev almak için resmi olarak talepte bulunduğu öğrenildi.

ERKHABER / ERZURUM - Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk Erzurum’a atandı. Erzurum GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil’in de Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev almak için resmi olarak talepte bulunduğu öğrenildi.
Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Trabzon GSİM Müdürü Birdal Öztürk oluyor. Yedi yıldır Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürüten ve spordan uzak başarısız çalışmaları yüzünden her kesimin eleştirilerinin odağında olan  Fuat Taşkesenligil’in, İl Müdürlerinin kendi illerinde görev alamayacak olmaları nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev almak için resmi olarak Bakanlığa talepte bulunduğu öğrenildi.

KARIŞIK

Yedi yıldır Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapan Taşkesenligil, iki yıla yakın da kurumda Spor Şube Müdürlüğü görevinde bulunmuştu. Erzurum GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil’in iki hafta önce Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yeniden Erzurum’a atanmaması halinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev almak için resmi yazı ile talepte bulunduğu öğrenildi. 

Özellikle Kış Oyunları döneminde yapılan tesislerin bakımsızlığı, Kazım Karabekir Stadyumu'nun pislik içerisindeki hali, elektrik tesisatının hemen her maçta patlamasını izlemekle yetinen, sahanın bakımını yapmayı yıllardır beceremeyen, tek özelliği AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun akrabası olan Taşkesenligil'in görevden alınması, spor camiasında memnuniyetle karşılandı. 


Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ün ise Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atandığı öğrenildi. Trabzon’un başarılı bürokratlarından biri olan Öztürk, bir çok önemli uluslararası spor organizasyonlarının yanı sıra A Milli Futbol Takımımızın maçlarının oynadığı Trabzon’da il müdürü olarak görev yaptı. Trabzon’a birçok önemli yatırım ile spor tesislerinin yapılmasında etkin rol oynayan Öztürk, uzun yıllardır Trabzon GSİM müdürü olarak spora ve gençliğe hizmet veren bir bürokrat olarak dikkat çekiyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.