• Büyükşehir-1
GÜNCEL Haber Girişi : 01 Mayıs 2022 03:08

Başkanlardan bayram mesajı...

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar Ramazan Bayramı dolaysıyla birer mesaj yayımladı...

ERKHABER / ERZURUM - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar Ramazan Bayramı dolaysıyla birer mesaj yayımladı...

KARIŞIK

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Rahmetiyle bizleri kucaklayan, şefkatiyle bizi bir araya toplayan on bir ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakarak, sevinç, neşe ve kardeşlik duygularımızın tüm İslam âlemine dalga dalga yayıldığı Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.  

Başkan Sekmen, yayımladığı bayram mesajında şu görüşlere yer verdi: “Oruç, Kur'an-ı Kerim tilavetleri, İslam sohbetleri, ilahi dinletileri, yardımlar, hayır ve birlik sofralarıyla mübarek Ramazan ayını idrak ettik. Cenab-ı Hak, tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi izzeti dergâhında kabul buyursun, milletimizi böylesine müstesna bir atmosferden mahrum etmesin inşallah. Mübarek bir ayı geride bırakarak Ramazan Bayramımıza kavuştuk. Bayram; neşe ve sevinç günü demektir. Bayram, ibadet hazzıyla coşan, Allah aşkıyla yanıp tutuşan, peygamber muhabbetiyle yaşayan müminlerin manevi duygularla dolup taştıkları bir gündür. Bayram, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının zirveye ulaştığı, maddi ve manevi dayanışmanın pekiştiği, dost ve akraba ziyaretlerinin yoğunlaştığı müstesna bir gündür. Bayramlarımızın toplum hayatımızda üstün yeri ve eşsiz değeri vardır. Bayramı fırsat bilerek, birbirimize olan sevgimizi gösterelim. Kimsesizlerin yardımına koşalım. Kırgınlığa, dargınlığa, küskünlüğe son verelim. İyilikleri, güzellikleri, güzel hasletleri öne çıkaralım. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyelim. Devletimiz ve milletimizin yükselmesi, yücelmesi, güçlenip kuvvetlenmesi, birlik ve beraberlik içinde yaşamamıza bağlıdır. Şanlı milletimizin zaferlerinin temelinde de birlik ve beraberlik ruhu yatmaktadır. Bu duygularla, mübarek Ramazan Bayramı’nın tüm İslam âlemine ve aziz milletimizin her bir ferdine kutlu olmasını temenni ediyor, vatanımız ve milletimizin bekası, birlik ve beraberliğimiz için şehadet şerbetini içen kahraman şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Ramazan Bayramımız mübarek olsun.”

 

ÖZ: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİK GÜNLERİDİR

 

Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, “Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz bayram ziyareti geleneğimize yeniden kavuşmuş olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Ramazan ayında kardeşlik ve yardımlaşma duygularının tavan yaptığını belirten AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, mesajında şunları söyledi:
“Birlik ve beraberliğimizi güçlü şekilde yaşadığımız zaman dilimlerinden biri olan Mübarek Ramazan Bayramı’na bir kez daha ulaşmış olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Pandemi yasaklarının kaldırıldığı, maske ve mesafe tedbirlerin esnetildiği, dünya genelinde binlerce ölüme neden olan koronanın gündemimizden çıktığı bu bayram günlerinde milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için büyük fedakârlıklarda bulunmuş şehit ailelerimizi ve kahraman gazilerimizi hatırlamak, akraba ilişkilerini güçlendirmek için ziyaretlerde bulunmak, büyüklerimize karşı görevlerimizi yerine getirmek büyük önem taşımaktadır. Bayram nedeniyle uzun yola çıkacak olan vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyarak gidecekleri yerlere sağlıkla ulaşmaları en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutlar, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.”

 

UÇAR: BAYRAMA KAVUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ

 

Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Mahmut Uçar, yaptığı açıklamada “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan on bir ayın sultanı ramazan ayının ardından bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Müslümanlar olarak hepimiz Ramazan’ın irade eğitiminden geçtik, onun gönülleri zenginleştiren ve şifa veren, günlerini yaşadık. Şimdi sevincimizi, mutluluğumuzu paylaşarak çoğaltma zamanıdır” dedi.

Bayramların birlik ve beraberliği güçlendiren günler olduğuna dikkat çeken Başkan Uçar, mesajında şu ifadelere yer verdi;
"İki yılı aşkın süredir devam eden Covıd19 pandemisinin etkisinin iyice azaldığı bir dönemde Ramazan Bayramı’nı kutluyor olmak sevincimizi daha da artırmaktadır. Bayramlar toplum şuurumuzun arttığı, zamanın en kıymetli günleridir. Bayram coşkusuyla manevi bilincimiz yenilenirken, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımız daha da pekişir. İnşallah bu bayram günlerinde dünyanın farklı coğrafyalarında devam eden savaşların, akan kan ve gözyaşlarının son bulmasına şahitlik ederiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, hemşehrilerimizin ve tüm islam aleminin bayramını kutluyor, bayram sevincini gönlümüzün derinliklerine kadar hissedip, o sevinci ailemize, yakın çevremize hatta bütün insanlığa yayıldığı bayram coşkusunun yürekleri sardığı bu güzel günlerin milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini yürekten diliyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.