• Büyükşehir-1
GÜNCEL Haber Girişi : 04 Eylül 2023 12:50

Başkan Sekmen’den Zabıta Teşkilatı’na kutlama mesajı

Başkan Sekmen’den Zabıta Teşkilatı’na kutlama mesajı
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatı’nın 197’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

ERKHABER / ERZURUM - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatı’nın 197’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Başkan Sekmen, zabıtanın genel düzen ve güveni korumakla görevli bir kolluk birimi olduğunu hatırlatarak, “Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücüdür. Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz bünyesinde görev yapan zabıta teşkilatımız vatandaşlarımızın huzur ve refahı için mesai mefhumu gözetmeksizin gece-gündüz demeden özveriyle çalışıyor. Yaşanılabilir bir Erzurum için ilimizde canla başla görev yapan tüm zabıta teşkilatımızın Zabıta Haftası’nı kutluyor, mesai arkadaşlarıma çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

KARIŞIK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.