• Büyükşehir-1
SİYASET Haber Girişi : 26 Mayıs 2023 18:40

ASKON'dan Erdoğan'a tam destek...

ASKON'dan Erdoğan'a tam destek...
ASKON ERZURUM: “DÜNYA LİDERİMİZİN DAİMA YANINDAYIZ…”

ERKHABER / ERZURUM - ASKON Erzurum Şube Başkanı Çetin Gözütok, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduklarını söyledi. "Dünya liderimizin daima yanındayız" diyen Gözütok, "21. yüzyılın Türkiye Yüzyılı olması için Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakımızı destekliyoruz" dedi. 

KARIŞIK

Yazılı bir açıklama yapan ASKON Erzurum Şube Başkanı Çetin Gözütok, "ASKON Erzurum Şubesi olarak, dün olduğu gibi bugün de istikrarlı ekonomi ve büyüyen Türkiye’nin, uluslararası arenada da aynı ölçekte adından söz ettirmesi bizler için gurur vesilesi olmuştur" diye konuştu. 

 

"Kurulduğu 1998 yılından bu yana ülke çapında 8 binden fazla kurumsal üyesi, 1 milyonu aşkın istihdamı kapsayan iş gücü ve ülkeye 10 milyar dolarlık ihracat katkısı bulunan derneğimiz, bugünde aynı şevk ve heyecanla çalışmalarını sürdürmektedir" diyen Gözütok, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

"DIŞ KAYNAKLI DARBE GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN..."

Geçtiğimiz yıl Erzurum’da her sektörden üyelere alt yapı desteği vererek, bölgesel ekonominin kalkınmasına katkı sağlama hedefleriyle faaliyete geçen ASKON Erzurum Şubesi olarak, dün olduğu gibi bugün de istikrarlı ekonomi ve büyüyen Türkiye’nin, uluslararası arenada da aynı ölçekte adından söz ettirmesi bizler için gurur vesilesi olmuştur. 2002 yılından bu yana 21 yılda büyük değişim ve devrimlere adını altın harflerle yazdıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin, birçoğu dış destekli darbe girişimleri, gezi olayları, kur üzerinden ekonomik saldırılar, yurtiçi ve yurtdışında terör eylemleri gibi yüzlerce engellemeler Türkiye’mizin bugünkü müreffeh ülke konumuna ulaşmasına mani olamamıştır.

 

"FAİZCİLİK MÜESSESESİ LAĞVEDİLMEK ÜZERE"

21 yıl öncesinde ekonomiden sağlığa hemen her alanda yaşanılan sancılar, bir gecede içi boşaltılan bankalar, devalüasyonlar adeta bir utanç vesikasıydı. Koalisyonlarla en fazla iki yıl devam ettirilen iktidarlar ülkemizin gelişimine büyük engeller teşkil ettiği gibi ihtiyaç duyulan istikrarın oluşması yönünde de büyük engeldi. Tüm bu olumsuzlukların ortaya çıkardığı müteşebbislerin yatırım yapma isteği yerini gecelik oranları yüzde binlere ulaşan faizler almıştı. Bugün AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti sayesinde faizcilik müessesinin lağvedilmek üzere olduğu ve akabinde yatırımların süratle artışa geçtiği ve her alanda yatırımcıların yüzünün güldüğü bir konuma ulaştık.

 

"KOŞULSUZ VE ŞARTSIZ CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ"

Ekonomiden, sağlığa, belediyecilik yatırımlarına, savunma sanayisine, eğitime, bilime, teknolojiye birçok hizmet alanında adeta dünyada emsali görülmemiş bir hızla büyüyen Türkiye’mizin bugün bu konuma gelmesinde mevcut iktidarımızın ve Cumhurbaşkanımızın gayretlerinin olduğunu görmezden asla gelemeyiz. Ülkemizin yurt içi ve yurt dışında elde etmiş olduğu kazanımları korumak, toplumun huzur ve istikrarı sürdürmek, ülke ekonomisini, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek için Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a, Pazar günü yani 28 Mayıs tarihinde yapılacak olan ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi için de koşulsuz ve şartsız destek verdiğimizi bu vesileyle deklare ediyoruz. 

 

"DEMOKRASİ ŞÖLENİ İÇİN HAYDİ SANDIĞA"

Bu anlamda tüm vatandaşlarımızın ve iş dünyasının da aynı duyarlılığı göstererek istikrardan yana tavır almaları çağrımızı yineliyoruz. 21. yüzyılın Türkiye Yüzyılı olması için Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakımızı destekliyoruz. Bu kararı almamızdaki en büyük etken Cumhurbaşkanımızın şahsının vermiş olduğu istikrar ve güven ile Cumhur İttifakının yerli, milli ve üretken politikalarıdır. 28 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diler, seçimlerin sıkıntısız bir şekilde nihayete erdirilmesi, demokrasi şöleni halinde milli iradenin sandığa yansımasını temenni ederiz.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.