GÜNCEL Haber Girişi : 20 Mart 2018 14:33

AFAD Erzurum El Bab’da

AFAD Erzurum El Bab’da

ERKHABER / ERZURUM - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’na lojistik destek sağlamak için Erzurum’dan gönderilen 4 kişilik AFAD ekibi El-Bab’da görevini sürdürüyor. 
İl Afet ve Acil Müdürlüğü'nde görevli 4 uzman, AFAD Başkanlığı’nca cephe gerisinde görev yapmak üzere Gazi Antep İl Müdürlüğü emrinde El-Bab’da göreve başladı. 
Sınır boyunca kamplarda lojistik ve diğer görevleri layıkı ile yapan, diğer AFAD ekipleri gibi, AFAD Erzurum’dan görevli ekip bölgede hizmet verecek. El Bab’a görevlendirildikleri ilk günden beri bölgede bulunan halkın gıda ve benzeri ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda lojistik destek sağlayan AFAD Erzurum ekibi, özellikle çocukların ve yaşlıların gönüllerinde yer etmeye başladı. Bölgede uzun süreden beri devam eden savaştan dolayı zor günler geçiren halka, yardım elini uzatan AFAD ekibi kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor. 
AFAD Erzurum daha öncede El Bab’a yardım elini uzatan ilk birlik olmuştu. El Bab'ın terör unsurlarından temizlenmesinin ardından halkın kente dönüş yapmaya başlaması ile birlikte AFAD Başkanlığı 81 ile kentte gıda ve özellikle ekmek sıkıntısının yaşandığı mesajı yayınlamıştı. Mesajın alınması ile birlikte Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun başlattığı kampanya doğrultusunda çoğunluğunu Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin karşıladığı 10 tır dolusu yardımı ilk olarak El Bab’a ulaştıran AFAD Erzurum olmuştu.