• Büyükşehir-1
YAŞAM Haber Girişi : 20 Nisan 2007 17:52

Sinan ÖZÇAYLAK Yazdı... Artan her oy Başkan Sekmen’in hanesine yazılmalı

Referandum için geri sayım sürerken Erzurum’da siyasilerin performansları belirleyici oluyor...

Referandum için geri sayım sürerken Erzurum’da siyasilerin performansları belirleyici oluyor. Kuşkusuz Erzurum milletvekilleri, il teşkilatı referandumun evetle sonuçlanması için elinden gelen gayreti gösteriyor. Ancak bir isim var ki adeta kendini paralıyor.

KARIŞIK

 

Referandum tarihi belli olur olmaz sahaya inen ve adeta bir dakikasını bile boşa harcamayan büyükşehir belediye başkanı Mehmet Sekmen, siyasi tecrübesini ve birikimini, referandumda ‘evet’ çıkması için son raddesine kadar ortaya koyuyor.

 

Gündüz ilçe ve köyleri ziyaret eden Başkan Sekmen, akşamları da ev toplantılarında seçmene niçin ‘evet’ demesi gerektiğini anlatıyor. Mehmet Sekmen’in en büyük artısı da vatandaşlarla kurabildiği samimi iletişim. Kimseyi incitmeden, aşağılamadan, herkesin seviyesine inerek, karşısındakine önemli olduğunu hissettirmeyi başararak kurduğu iletişim, başkanın en büyük silahı. Başkanlığı süresince sergilediği tutarlı duruş nedeniyle vatandaş Başkan Sekmen’e güvenip inanıyor. Gittiği her yerde adeta bakanlar gibi karşılanan Başkan Sekmen’in seçmen üzerindeki kredisi de oldukça yüksek.

 

Referandumda artan her evet oyunu Başkan Sekmen’in hanesine yazmak mümkün. Maddi manevi referandum çalışmasını Başkan Mehmet Sekmen sırtlamış götürüyor. Adeta kampanyanın lokomotifi pozisyonunda. Hangi milletvekili nereye gitse, yanında Mehmet Sekmen’i görüyoruz.

 

Başkan Sekmen Erzurum’a geldiği günden bugüne hep halkın içinde olmuş bir isim. Halkla arasına duvar örmeyen, çoğu zaman korumasız dolaşan, hemen her yerde karşınıza çıkabilecek bir tarzla hizmet eden Başkan Sekmen’i bir kahvehanede ihtiyarlarla sohbet ederken, bir esnafın dükkanında çay içerken, gecenin bir yarısı kar temizliği yapan işçilerle aynı sofrada yemek yerken hep gördük. Yani sadece referandum sürecinde değil öncesinde de Mehmet Sekmen ekibi ile birlikte sahadaydı.

 

Kısa süre içerisinde Erzurum’un en büyük problemi olan çarpık yapılaşma ve kentsel dönüşüme neşter vuran ve bu dönüşümü sağlarken de kimseyi mağdur etmeyen, cazibe merkezi kapsamında iş adamlarını arayıp bulan, Erzurum’a yatırım yapmaları için müthiş gayret sarf eden, heyecanıyla diğer siyasileri de gayretlendiren Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Sekmen referandum arenasında da yaptığı çalışmalar da gerçekten taktire şayan, alkışlanacak bir caba.