• Büyükşehir-1
YAŞAM Haber Girişi : 28 Mayıs 2021 11:36

Rektör Çomaklı, ÜAK yönetim kurulu üyeliğine tekrar seçildi 

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) 252. Genel Kurul Toplantısı, üniversite rektörlerinin katılımıyla gerçekleşti.  

ERKHABER / ERZURUM - Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) 252. Genel Kurul Toplantısı, üniversite rektörlerinin katılımıyla gerçekleşti.  
Toplantının ardından yeni üyelerini belirlemek üzere bir araya gelen Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Yönetimi, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliğine tekrar getirdi. 
Yaklaşık 200 üniversitenin bağlı olduğu Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı 252. dönem toplantısı, küresel ölçekte yaşanan Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle çevrim içi olarak yapıldı. 
Üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetleri ile uygulamalarının değerlendirildiği toplantıda katılımcılar, YÖK’e ve üniversitelere bilimsel ve akademik yönde öneriler sunarak, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundular. 
ÜAK Yönetim Kurulu Üyeliğine tekrar seçilmiş olmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı: "Üniversitelerin değerli Rektörleri ile Üniversitelerarası Kurul temsilcilerine teveccühleri dolayısıyla teşekkür ederim” dedi. 
ÜAK Nedir? 
Üniversiteler arasında akademik yönden koordinasyonu sağlamak, üniversitelerin öğretim üyesi ihtiyacını karşılayacak tedbirler almak, üniversitelerin tümünü ilgilendiren kanun ve tüzük tasarılarını ile aynı nitelikteki yönetmelikleri hazırlamakla görevli kuruluş olan Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, üniversiteler üstü bir akademik organ olarak çalışmalar yürütüyor. 

KARIŞIK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Taha Tuğlular 29 Temmuz 2021 11:30

    Bunlar boş işler. Bunların asıl görevleri katma değeri yüksek teknolojik eser üretip satıp ülkeye milyarlarca dövizi getirip bu milletin refah seviyesini yükseltmektir. Ama bu bugüne kadar yapılmadı. Yiyip içip saltanat sürüyorlar. Hani manoteknoloji, prototipler, inovasyon ne yaptılar hiç bir şey. Dünyanın ilk 500 üniversiteleri içerisinde Yoklar. Hani bilim, bilişim,patent yok. Yok, yok, yok.Var olan bir şey yok. Yüzlerce yok. Bu milletin artık bu palavralara karnı tok. Bu millet bunlardan artık aslı görevlerini yapmalarını bekliyor. Yoksa körler sağırlar hikayelerini yıllardır dinliyor bu millet. Hani Nobel alan bir adamları neden yok. Nereden olsun. Yıllardır hep kendi adamlarını üniversiteye almakla uğraştılar. Oğul,kız,damat, gelin, akrabaları. yıllardır üniversitelere yerleştirdiler. Orasını bir aile albümü yaptılar. Yazık bu fakir milletin parasına,neden böyle çar cur ediliyor. Bu saltanata bir dur diyecek bir vatanperver çıkmayacak mı?