SİYASET Haber Girişi : 03 Eylül 2020 13:31

PASİN ÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPTI Kİ!

MHP'de beklenmedik bir kararla, "kongrede bırakacaksın" denilen, Yakutiye İlçe Başkanı Uğur Pasin, sosyal medya hesabından öyle bir açıklama yaptı ki...

ERKHABER / ERZURUM - MHP Yakutiye İlçe Başkanı Uğur Pasin, sosyal medya hesabından son derece çarpıcı açıklamalar yaparak, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olağan kongrede başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. Açıklamasında önemli mesajlar da veren Pasin'in "Her ülküdaşımın aday olmaya hakkı vardır ve saygı ile karşılanmalıdır.!" kafalarda soru işaretleri bıraktı...

 

İşte Uğur Pasin'in sosyal medya hesabından yaptığı o açıklama...

Mensubiyetinden her dem şeref duyduğum, onur ve şahsiyet abidesi ülkücü camiam, bizleri temiz, pak hesapsız yüreklerinde misafir eden kıymetli gönül dostlarım, dört yıldır görev yapmaktan onur duyduğum Yakutiye ilçe Başkanlığı görev sürem nihayete ermiş bulunmaktadır. 

Bu süre zarfında bilmeyerek kırdığım, incittiğim arkadaşlarımız olmuş olabilir. Öncelikle sizlerden helallik istiyorum. 

Görev süresince bu kutlu görevi, mensubu bulunduğum yüksek değerlere bağlı kalarak,Büyük azim göstererek en iyi şekilde icra etmeye çalışsamda, sizlere layık olamamanın endişesi içinde hoşgörü ve anlayışınıza sığınıyorum. Lütfen beni mazur görün.

Bu güne kadar bizleri biz yapan, destek veren, ancak ve ancak talipli olduğumuz yüce gönüllerinde yer veren, yönetim kurulu arkadaşlarıma, tüm faliyetlerimizde bizleri destekleyen şahsiyet ve mana katan yol ve dava arkadaşlarıma, girdiğim her zorlukta bizlere yol gösteren büyüklerime sonsuz şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Lütfen kabul buyurun. 

MHP Yakutiye ilçe başkanlığının 05.09.2020 tarihinde yapılacak olan 5.olağan kongresinde o şerefli göreve aday değilim. 

Şimdiden aday olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Hiç şüphem yok ki bayrağı teslim alacak olan arkadaşımız görevini en güzel şekilde layıkıyla yapacaktır.

Bu bir yol ayrımı değildir. 

Bilakis kutlu yürüyüşümüzün başlangıcıdır. 

Her zaman ifade ettiğimiz gibi; satanlardan, yılanlardan, kaçanlardan olmayacağız. 

Öncelikle liderimizin ve genel merkezimizin il kongre sürecini ve stratejisini belirlememiş olması, önümüzdeki süreçte bizleri nelerin beklediğini şimdiden ortaya koymak, bizi dalalete sürükleyeceği kanaatindeyim. 

Şüphesiz davasını yarı yolda bırakmamış, dar ve zor gününde satmamış ve arkadan hançerlememiş; Ülkücü hareketi daha başarılı temsil edeceğine inanan , şehrimizde teşkilatlarımızı daha büyük başarılara taşıyabilme inancı , birikimi ve kararlılğında olabilen; Davasına , liderine, teşkilatlarına saygı ve bağlılıkta ihanet etmemiş olan , Erzurum’da Ülkücü hareketin birlik ve bütünlüğünün temsilcisi olabilecek, harekatı daha üst noktalara taşıyabilecek teşkilatlara şu anda olduğu gibi her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Her ülküdaşımın aday olmaya hakkı vardır ve saygı ile karşılanmalıdır.!

Kamuoyunu ve kıymetli dava arkadaşlarımı saygılarımla tazim ederim

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.