• Şenpolat
 • 4
 • Serkan Daş-9
 • Kaleblokbimss1
 • GÖZNURR
 • MADIRLI
 • Limdaş
 • Deneme

Meral Akşener: Erzurum'u kazanacağız!

ERKHABER / ERZURUM - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında bugün Erzurum'a partililerle biraraya geldi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, dün gece geldiği Erzurum'daki programına, bugün Abdurrahman Gazi Türbesi'ni ziyaret ederek başladı. Türbeye giren Akşener, bir süre dua etti.

Türbe ziyareti sonrası İYİ Parti İl Başkanlığı'na geçen Akşener, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarına oy istemek için Erzurum'da olduğunu belirten Akşener, ayrıştırıcı dile prim verilmemesini istedi.

Akşener, "Kardeşlerimden ricamdır; Allah aşkına, bu siyasetçilerin oluşturduğu ayrıştırıcı dile prim vermeyin. 1 Nisan'dan sonra elbette ben adayımız Mahmut Uykusuz başkanın kazanmasını istiyorum. Ama her kim kazanırsa kazansın, 1 Nisan'dan sonra Erzurumlular pazarda, kahvede, hastanede, camide, iş yerlerinde; esnaf, memur, işçi olarak ev hanımı ya da çalışan kadın olarak birbirlerinin yüzüne bakacaklar. Yerel seçimlerin şehirlerde bölünmeye, ayrışmaya neden olacak dilden uzak kalmalarını, bu dili duymamalarını istirham ediyorum" diye konuştu.'BU, HİZMETİN YARIŞTIĞI BİR REKABET'

'Doğu Anadolu'nun yıldızı' olarak tanımlanan Erzurum'un ıssızlaştığını savunan Akşener, "Havası kömür kokan, gri bir gökyüzü olan Erzurum'a gelinmiş durumda. Bunun elbette belediyeden başlayarak, devlet sistemi içinde başka bir gözle bakılmasının zamanı gelmiştir. Bu bir yerel seçimdir. Birbirinizi kırmaya, incitmeye hacet yok. Tepedekilerin hepsi gelecek, gidecek, siz baş başa kalacaksınız. Bizim açımızdan MHP'ye de AK Parti'ye de oy veren bütün insanlarımız; kardeşimizdir, candan ileridir. Bu bir rekabettir, hizmetin yarıştığı bir rekabettir.

  Elbette İYİ Parti'nin adaylarına ve başta Mahmut başkan olmak üzere Erzurumlu kardeşlerimin oyunu istemek için buradayım. Bunu yaparken, başka alanlara iftira atmanın, sövmenin doğru olmadığını, birbirimizle bir ve beraber olmaya ihtiyacı olan bir Türkiye olduğumuzu belirtmekte fayda görüyorum" dedi. 

KİBİRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR. 

Palandöken İlçe Belediye Başkan adayı Canan Uçar'ın Seçim Koordinasyon merkezinin açılışını yapan Akşener burada halka hitap etti. 

Adata mitinge dönüşen açılışta konuşan Akşener," Keşke bu seçim, yerel seçim, adayların projeleri yarışsaydı, onlar üzerinden rekabet olsaydı. İşi kaynatıyorlar, bu kaynatmaya müsaade etmeyeceksiniz. Belediye işi gönül işi diyorlar ama gönül kırarak bu iş nasıl olur. En başta benim gönlümü kırdılar. Sen hapishaneye giderken yanında kimse yoktu ben vardım. Sen zora düştüğün zaman başka bir partide olmama rağmen, demokrasi adına,adalet adına,hukuk adına yanında duran bendim. Şimdi beni hapis ettirmeye çalışıyorsun. 

Şimdi ne olacağını ben size söyleyeyim. 31 martta siz gerekli desteği verir, bizim adaylarımızın seçilmesini sağlarsanız, 31 mart akşamı saat 12:30'da ekrana çıkacak, diyecek ki Aziz milletim, verdiğiniz mesajı aldım. İlk iş damat paket olacak. Arkasından Bakanlar Kurulu değişecek. O şaka gibi bir Tarım Bakanı varya  o gidecek. Şimdi 25 ilde patates ekmeyi yasakladılar. Sonra adam ne çıktı, patates ithal edeceğimiz firmanın danışmanı. Yahu beka beka dedikleri şey bu işte. 200 milyon dolarlık patates ithal ediyorsun, insafın kurusun insafın, o 200 milyon doları patates ekicisine üreticisi ver bakayım kaça üretiyor patatesi. Şimdi sonuç itibariyle bunları yaptırabilmenin yolu, Dadaşlar diyecek ki o gece, Kibirlenme padişahım, senden büyük Allah var.  

 • 4 / 1
 • 4 / 2
 • 4 / 3
 • 4 / 4
Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.