• Büyükşehir-1
ASAYİŞ Haber Girişi : 05 Temmuz 2022 16:43

KURAN KURSU MÜDÜRÜ VE ÇALIŞANI TUTUKLANDI

Diyanete bağlı Hacı Bahattin Evgi Yatılı Erkek Kuran Kursu'nda tecavüz ve cinsel istismar davasından tutuklama çıktı. Sanık yakınları mağdur ailelere saldırdı. CHP İl başkanı Dülger ailelere sahip çıktı.

ERKHABER / ERZURUM - Erzurum Hacı Bahattin Evgi Yatılı Erkek Kuran Kursu'nda yedi çocuğun tecavüz ve cinsel istismara uğraması ile ilgili olarak, Kuran kursunun müdürü ve çalışanı bugün hakim karşısına çıktı. 

KARIŞIK

 

Kuran Kursu Müdürü N.K ile U.G hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 94/2-a maddeleri gereğince dava açılmıştı. Erzurum Cumhuriyet Savcılığı  Müdür N.K’nın çocuğa karşı işkence suçunu 13 mağdur çocuğa karşı işlediği iddiasıyla 104 yıldan 195 yıla kadar hapis cezası istedi. Yine kurumda temizlikçi olarak görev yapan U.G içinse, çocuğa işkence suçunu 12 mağdura karşı işlediğini iddia ederek, 96 yıldan 180 yıla kadar hapis cezası istedi.

Mahkeme heyeti sanıkların tutuklanmasına karar verdi. Kuran Kursu Müdürü N.K ile U.G tutuklanarak cezaevine konuldu. 

 

Mahkeme sırasında sanık yakınları mağdur ailelere saldırdı. Mahkeme sonrası Adliye Binasındaki Baronun salonuna  sığınan mağdur aileleri, uzun süre burada bekledi. Adliye önünde bekleyen sanık yakınlarının yeniden saldırmasından korkan sanık yakınlarını adliye binasından, Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Başkanı Suat Dülger çıkardı. Parti yönetiminden isimlerle birlikte Adliyeye giden Dülger, mağdurları alarak tek tek evlerine bıraktı. 

 

Dülger, “ Zaten yürekleri yanan, çocuklarına yapılan muamele nedeniyle, psikolojileri alt üst olan bu ailelere saldıranları, korkutanları kınıyorum. Polis mahkeme sırasında ve sonrasında neden bu aileleri korumuyor, anlamak da mümkün değil. Hepsini tek tek evlerine bıraktık.” dedi. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Muhkem Dadaş 05 Temmuz 2022 22:56

    Mesela Aziz Nesin'in vakfında böyle bir tek olay olsa ebedi olarak kapatılırdi. Ama ne acı ne vahim ki Allah kelaminin okutuldugu yerde Lut kavmi hadiseleri oluyor, kimsenin gıki çıkmıyor. Hem suçlular hem de tecavüze uğramış aileler saldırıya uğruyor. Birileri bu Lut kavmini neden koruyor? Bu kolluk kuvvetleri nerede?