SİYASET Haber Girişi : 05 Temmuz 2021 13:15

"Halk erken seçim istiyor!"

İYİ Parti Yakutiye İlçe Başkanı Fatih Güneyin'den gündeme damga vuracak açıklamalar.

ERKHABER / ERZURUM - İYİ Parti Yakutiye İlçe Başkanı Fatih Güneyin, halkın gündeminde artık erken seçimin olduğunu, iktidarın 2023'e kadar seçimi bekletemeyeceğini savundu. Ekonomik koşulların hergeçen gün kötüye gittiğini, vatandaşın bu durumdan olumsuz yönde etkilendiğini öne süren Güneyin, "Halkın gündemi ekonomi olmuştur. Bu iktidarı ekonomiyi düzeltemeyeceğine olan inanç da her geçen gün arttığı için halk artık erken seçime gidilmesini talep ediyor. Sokağa inince, halkla bütünleşince bu isteği çok net bir şekilde görüyorsunuz" dedi.  

KARIŞIK

Yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Yatukiye İlçe Başkanı Güneyin, şunları kaydetti: "Siyasetin görevi olan Vatandaşın sorunlarını dinleyip, çözüm noktasında yardımcı olmak için, sürekli ilçe sınırları içinde ziyaretlerde bulunuyoruz. Esnaf perişan, emekli perişan, çiftçi perişan, memur, işçi perişan. İnsanımız evine ekmek götüremüyor. Pandemi bahane edilerek, kötü ekonomi örtbas edilmeye çalışılıyor. Pandemiden önce durum kötüydü şimdi daha berbat. Kime merhaba desek gözlerinde bir umut 'bize siz sahip çıkarsınız diyor. Her canı sıkıldığında erken seçim yapan hükümet neden yerel seçimler sonrasında bu kadar kötü şeye rağmen seçim kararı almıyor' diyor. Bu yönetim anlayışı ve bu hükümetle bir şeylerin düzeleceğine insanımızın inancı yok. Ülkeyi siyasal, ekonomik ve hukuksal anlamda kurtarmanın tek yolu sandıktır. Hükümet seçimi kazanamayacağını bildiği için erken seçime yanaşmıyor. Şunu açıklamak isterim ki bizim derdimiz makam değil Vatanı kurtarmak.

"İYİ Parti iktidarın korkulu rüyası!"
Biz bir kesimin partisi değiliz. Biz halkın partisiyiz. Siyaset yaparken dil, din, renk ayrımı yapmıyoruz. İnsanları yandaş olarak değil yoldaş olarak görüyoruz. Bize oy versin vermesin, herkesin sesi olmak için, Vatan aşkı için gece gündüz çalışıyoruz. Her gün büyüyoruz, her gün sayımız artıyor. Bunu bilen iktidar partileri, sırf iktidarlarını korumak için akla mantığa aykırı söylemlerde bulunuyor. Onları hayretle izliyoruz. Aslında tüm dertlerinin makam sevdası olduğunu bildiğimiz için, ne yaparlarsa yapsınlar yolumuzdan dönmeyeceğiz. Bizim tek derdimiz Güzel vatanımızın güzel insanlarının geleceği ve refahıdır. İYİ partiye gönül vermiş herkesin başka bir beklentisi yoktur. Yola çıktığımızda amacımız neyse iktidar olduğumuz zaman da o olacaktır. Halkı vaatlerle kandırıp lüks hayatlarından ödün vermeyen zihniyetin bize isnad ettiği her şey yalan ve iftiradan öte değildir. Onlar en iyi bildikleri işi yapmaya devam etsinler. Bizim bildiğimiz tek bir iş var; Türkiye Sevdası.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.