ASAYİŞ Haber Girişi : 23 Ağustos 2016 23:16

Erzurum\'un 2 vali yardımcısı tutuklandı...

Erzurum\'da yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Erzurum Vali Yardımcıları Ersin Boylu ve Fatih Gül ile birlikte 14 polis memuru tutuklandı.

ERKHABER / ERZURUM - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz Cuma günü gerçekleştirdiği hain darbe girişimi ile ilgili Erzurum'da yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Erzurum Vali Yardımcıları Ersin Boylu ve Fatih Gül ile birlikte 14 polis memuru tutuklandı. 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan Boylu, Gül, emniyetteki ifadelerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından tutuklanmaları istemiyle Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen zanlılar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aynı soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan ve FETÖ elemanlarının kendi aralarında haberleşmelerinde kullandıkları tespit edilen "ByLock" adlı programı kullandıkları ve örgüte finansal destek sağladıkları iddia edilen 29 polisten, 14'ü de bugün adliyeye sevk edildi. 14 polis memuru da "FETÖ üyesi olmak" suçlamasıyla tutuklanırken, 15 polisin emniyetteki sorgusunun devam ettiği öğrenildi.