• Kaleblokbimss1
  • Şenpolat
  • 4
  • MADIRLI
  • Limdaş
  • GÖZNURR
  • Serkan Daş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na '18 yaş' cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun '18 yaşındaki gençlerin parlamentoya girip hemen emeklilik hakkı kazanacağı' yönündeki iddialarına sert çıktı. Kılıçdaroğlu'nun 'yalan söylediğine' işaret eden Erdoğan, "Parlamentoya giren ikinci dönem

  • 23 Mart 2017 17:16
  • A
  • A

ERKHABER- "Bakıyorum, bir şeye bakıyorum kim 'hayır' diyor" diyen Erdoğan, "Bakıyorum ki Kandildekiler 'hayır' diyor. Kandil'de kim var, PKK'nın başları var, onlar 'hayır' diyor. PKK 'hayır' diyor. FETÖ Pensilvanya'dan sesleniyor, 'hayır'. Burada 'hayır' diye aldatılanlar ne anlama geliyor siz de onlarla berabersiniz. Bu ne demek kişi sevdikleriyle beraberdir. Olay bu. Hepsi bir yana, bizim daha delinecek çok dağlarımız var, bunu da biliniz. Daha inşa edilecek çok köprülerimiz var, daha kurulacak çok fabrikalarımız var. Onlar Güneydoğu Anadolu'da benim o Kürt kardeşlerimin evlerinin önünü deldiler, çukurlar açtılar, hendekler açtılar, tehditle evlerine girdiler. Evleri birbirine tünelle bağladılar. Oralara bombaları yerleştirdiler. Ondan sonra utanmadan, sıkılmadan el aman diliyorlar, yok adalet neyse bunun bedelini ödeyeceksiniz" şeklinde konuştu.

 

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na 'idam' konusundaki kanaatlerini sordu

 

İdam konusundaki kaanatini açıkladığını hatırlatan Erdoğan, "16 Nisan'dan sonra, parlamentomuz idamla ilgili kararını olumlu istikamette verir, bana geldiğinde de ben bunu onaylarım. Çünkü, sevgili gençler, devletin vatandaşa karşı yapılmış böyle bir katil sebebiyle, özellikle 249 şehidimiz sebebiyle onların katillerini affetme yetkisi yoktur. O yetki kimindir, o şehitlerin kendi vasilerinindir. Başka kimse bunu affedemez. Devlet kendisine karşı borcu olan varsa onları affeder, o ayrı mesele. Ama katili asla, biz affedemeyiz, ben kendimde böyle bir yetkiyi görmüyorum. Onun için kesinlikle İnşallah 16 Nisan'dan sonra. Sayın Bahçeli düşüncesini açıkladı, Sayın Binali Yıldırım 'ın kanaatini de biliyorum, şimdi Kılıçdaroğlu da açıklasın bakalım. Diyor ki, 'Tamam getirsinler, ben varım'. Tamam ne güzel. Var mısın, güzel. 16 Nisan'dan sonra İnşallah bunu görelim" dedi.

 

Kılıçdaroğlu'nun '18 yaş' açıklamalarına cevap verdi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Şimdi diyorum ki, başı okşanacak çok yetimlerimiz var, daha dökülecek çok terimiz var. Gerekirse vatan, istikbal, istiklal için akıtılacak çok kanımız var. Yapacak çok işimiz, milletimize edecek çok hizmetimiz var. Bunun için 16 Nisan'ın çok önemli olduğunu söylüyoruz. Türkiye'nin potansiyelinin tam anlamıyla kullanılabilmesini sağlayacak Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi için tüm milletimizle birlikte sizlerden gayret bekliyoruz. Şurada artık 24 günümüz kaldı. 24 gün sabah akşam çalışmaya var mıyız?

Gençlerle ilgili yalan yanlış şeyler söylüyorlar, diyor ki 'Ankara'dakiler diyor kendi çocuklarını parlamentoya sokacaklar diyor, ondan sonra milletvekili olacak 18 yaşındaki genç hemen diyor emeklilik hakkını da kazanacak, ekmek elden su gölgen parayı da alacak diyor, yalanı görüyor musunuz? Sanki böyle seçime giriyoruz, parlamento tamamen 18 yaş grubuyla doldu. Böyle bir şey yok. Şu anda son seçimde 5 tane genç 25-30 yaş grubu arasında parlamentoya girdi. Niye yalan söylüyorsun? Burada acaba kaç tane 18-25 yaş arası genç parlamentoya girecek, bu bir. İkincisi, bir defa parlamentoya giren ikinci dönem milletvekili olamazsa, olamadığı takdirde ona devlet şakır şakır emekli maaşı ödemeye başlamıyor, böyle bir şey yok. Ne yapacak? 23 yıl bir defa sosyal güvenlik tazminatını ödeyecek, primi ödeyecek. Emekli olması ne zaman? Şu anda ne zamansa o zaman. O zamana kadar da bekleyecek. Böyle bir durum var. Ya yalan söyleme, dürüst ol ama bu dürüstlüğü de bizden öğrenecek inşallah. Fakat, öğrenmeden emekli olursa da vay haline tabii o da var" diye konuştu.

  • TOPLU REKLAMLAR