• Kaleblokbimss1
 • Şenpolat
 • 4
 • MADIRLI
 • Limdaş
 • GÖZNURR
 • Serkan Daş
 • Deneme

Bakan Kurum Erzurum'u neden su yolu etti?

“Erzurum’da son bir yıl içerisinde Erzurum’a en çok gelen bakan kimdir?” diye sorsak, akıllara hemen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gelir.

Peki Bakan Kurum Erzurum’u neden su yolu haline getirdi? Açıkçası ben ciddi merak ettim, ve araştırdım. Bakan Kurum Erzurum’u nasıl su yolu ettiyse, Başkan Sekmen’de Ankara’yı su yolu haline getirmiş; Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in Ankara temaslarının neredeyse büyük bir bölümünü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yaptığı ziyaretler oluşturuyor. Ankara’da Bakan Murat Kurum’la sık sık bir araya gelen ve her gidişinde Erzurum için bir projeyi masaya yatıran Sekmen, bakanlıkta, öyle bir çekim alanı oluşturdu ki, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum bulduğu her fırsatta Erzurum’a geliyor.

 

Bilirsiniz…

 

Erzurum’da ciddi manada bir kentsel dönüşüm süreci yaşanıyor. Bu süreci, bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yönetiyor. Erzurum’un merkezi dediğimiz Yakutiye bölgesi geçmişti yıkık ve harabe yapılarla doluydu, Tarihi Eserlerin etrafı izbe durumdaydı, bir zamanlar harabe halinden ve çarpık yapılaşmadan dert yandığımız şehir merkezi, bugün gelinen noktada dönüşüyor.

 

Başkan Sekmen’in, “ Şimdi değişim zamanı “ sloganıyla başlattığı bu hareket,  son 5 yıl içerisinde kendisini gösterdi.

 

Gelelim Bakan Kurum’un Erzurum özelinde yaptığı tespitlere:

 

Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve projelerinden her fırsatta övgüyle bahseden ve hatta buradaki çalışmaları birçok yerde örnek gösterdiklerini ifade eden Bakan Kurum, Başkan Sekmen’e “tam destek” sözü de verdi.

 

Bu kesinlikle hafife alınacak bir şey değil.

 

Yani Başkan Sekmen’in gayreti ve performansı, bu güne kadar yaptığı hizmetler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u etkilemiş olacak ki, Bakan bir nevi açık çek veriyor.

 

Bakın!

Kültür Yolu Projesi, bir belediyenin tek başına altından kalkamayacağı bir iş. Kaldı ki, senelerden beridir bir yılan hikayesine dönüştüğünü de hepimiz biliyoruz. Ama bugün Kültür Yolu Projesi tıkır tıkır işliyor ve her aşamasıyla Erzurum kent merkezine değer katıyor.

 

Üç Kümbetler Projesi…

Tarihi kodlarımızı ifade ediyor olması bakımından bu proje de esaslı bir proje ve tamamlandıktan sonra o bölge Erzurum’un eşsiz güzellikleri arasındaki yerini alacak.

 

Bu işler öyle her babayiğidin harcı değil!

Açıkçası kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün, Başkan Sekmen, Erzurum için bir şanstır…

 

Belediyecilikte son 30 yıl içerisinde Erzurum adına atılmış en kalıcı adımlar onun döneminde atıldı.  

 

Biz belki Erzurum’da yaşıyoruz diye algıda o kadar seçici olamayabiliriz. Ama emin olun ki; Erzurum’da dışarıdan bakan herkes, bu değişim ve dönüşümü yakında gözlemliyor.  

 • TOPLU REKLAMLAR
Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
 • ENGİN DOĞRU 07 Kasım 2019 11:41

  SİNAN BEY MERHABA; ÖNCELİKLE HASSASİYETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BİR KONUYU DİKKATİNİZE SUNMAK İSTERİM.ABDURRAHMANGAZİ MAHALLESİNİN ALTINDAKİ MAHALLE MEZBELE DURUMDA.ÇÖP ULAŞIM YOL BİR SÜRÜ SORUN VAR.ACİL KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPILACAKSA BURAYA YAPILMALI.NE YAŞLI NEDE ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIKLI BİR YER DEĞİL.BİR TANE PARK YOK.HEMEN DİBİNDE TOKİ YAPILDI VE BİRSÜRÜ OKUL YOL VS GELDİ AMA BURASI KADERİNE TERKEDİLDİ.SERVİSLER ÇIKMIYOR ÇOCUKLAR OKULA YAYA GİDİYOR.ÇÖPLER HAFTADA BİR ALINIYOR HASTALIKLAR VAR.BURASI YA KENTSEL DÖNÜŞÜME BİR AN ÖNCE ALINMALI YADA İMAR VERİLMELİ Kİ HERKES BAŞININ ÇARESİNE BAKSIN.TOPLASAN 100 HANE AMA ŞEHRİN HEM UZAĞINDA HEMDE YAKININDA KONUMU.HAYVAN PAZARI HİJYEN DOLAYISIYLA UZAKLARA GİTTİ AMA BURDAKİ HALK MECBURİYETTEN BU İŞLE GEÇİMİNİ SAĞLIYOR.DOLAYISIYLA PİSLİĞE BAĞLI HASTALIK VE KÖTÜ YAŞAM KOŞULLARI VAR.BİR YANDAN ŞEHİR HAYATI BİR YANDAN SURİYE KÖYLERİNİ ARATMAYAN 100 HANELİ BİR KÖY.BAHSETTİĞİM YER ABDURRAHMANGAZİ MEZARLIĞININ DİBİNDE VE VATANDAŞLARIN SIKÇA GİDİP GELDİĞİ BİR YOL.AMA BURAYA EN SON NE ZAMAN ASFALT DÖKÜLDÜ BENDE UNUTTUM AÇIKÇASI.ZANNEDERSEM CENAP BEY ZAMANINDA ATILMIŞTI.ZAMANININZ OLURSA YADA ABDURRAHMANGAZİ TÜRBESİNE GİDECEK OLURSANIZ MAHALLEDEN BİR GEÇİN SİNAN BEY.HALKLA KONUŞUN.BU İNSANLAR MAALESEF ÖTEKİLEŞTİRİLMİŞ HİSSEDİYOR KENDİNİ.PALANDÖKENE YAZIYORUM MAİL ATIYORUM BÜYÜKŞEHİRDE SORUMLULUK DİYOR.BÜYÜKŞEHİRE YAZIYORUM PALANDÖKENE PASLIYOR.ŞİMDİ BİRKAÇ SORUM VAR HER KES ELİNİ VİCDANINA KOYSUN 1:BURASI ERZURUMDAN BAĞIMSIZ BİR YER MİDİR?NEDEN GÖRMEZDEN GELİNMEKTEDİR. 2: SURİYE YE GİDİP KENT KURMAYI DÜŞÜNEN SİYASİLERİMİZ NEDEN BURAYA BİRŞEY YAPMAMAKTADIR. 3:BURASIYLA İLGİLİ BİR PROJE VAR MIDIR ? 4:PALANDÖKEN SADECE SOLAKZADE YENİŞEHİR VE KAYAKYOLUNDAN MI İBARETTİR. 5:DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM YAPILACAKSA BURADAN BAŞLANMALIDIR.BURAYA EN SON HANGİ BAŞKAN YADA YETKİLİ GİTMİŞTİR?