Ali Babacan, Erzurum'dan mutlu ayrıldı

ERKHABER / ERZURUM - Erzurum'da partisinin il kongresine katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Erzurum gezisinden gördüğü ilgiden ötürü kentten memnun ayrıldı. 

Havalimanında oldukça kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanan ve konvoy eşliğinde kongrenin yapıldığı salona gelen Babacan'ın memnuniyeti, kongreye katılımın da yüksek seviyede olmasıyla daha da arttı.

Kongrenin ardından Cumhuriyet Caddesi'nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Babacan'a ilgi esnaf gezisinde de iyi düzeydeydi.  Cadde üzerindeki mağazaların hemen hemen hepsini ziyaret eden Babacan, kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla da uzun uzun sohbet etti. Babacan'ın esnaf ziyaretine il başkanı Vahit Bingöl ve parti yöneticileri de eşlik etti.

"DEVA'YA YAKIŞAN BİNA OLMUŞ"

Daha sonra parti binasının açılışını gerçekleştiren Babacan, "Deva Partisi'ne de böyle bir bina yakışırdı. Emeği geçen Vahit Bey ve ekibine teşekkür ederim''dedi.

SOSYAL MEDYADAN TEŞEKKÜR ETTİ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kendisine gösterilen yoğun ilgiyi sosyal medya hesabından yaptığı "Erzurum’un güzel insanlarına bakın. Gözlerindeki umudu görün. DEVA heyecanı işte böyle bir şey..." sözleriyle değerlendirdi.  

KONGRE BİNASINI ZİYARET ETTİ

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, esnaf ziyaretlerinin ardından, İl Başkanı Vahit Bingöl'e "Mutlaka ziyaret etmek istiyorum" dediği tarihi Erzurum Kongresi'nin yapıldığı binayı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Ali Babacan'a tarihi kongreyle ilgili detaylı bir sunum yapıldı. 

 

STK'LARA DA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Bababcan, geldiği Erzurum'da STK'larla buluştu. İlk Olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Rasim Fırat'ı makamında ziyaret eden Babacan, esnafın sıkıntılarını dinledi. 

 

 

RASİM FIRAT: ESNAFIN DURUMU İYİ DEĞİL

ESOB Başkanı Rasim Fırat özellikle Pandemi sonrasında esnafın durumunun iyi olmadığına dikkat çekti. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, " Sadec Erzurum'da değil, Türkiye genelinde esnafın ciddi sorunları var. Bizler bu sorunların çözümü için yola çıktık, Biz ülkemizin topyekûn dört bir köşesinin eş zamanlı olarak kalkınmasını istiyoruz. Ülkemizin ekonomik programını şöyle bir göz attığımızda bizim güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme hedefimiz var." dedi...

 

 

ETSO'YA DA ZİYARET

Ardından Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Ali Babacan, burada tüccarlarla bir aray geldi. Ticaretçilerin ve sanayicilerin sorularını yanıtlayan Babacan,  "Bizler güçlü bir Türkiye diyoruz çünkü Türkiye büyüyen ve açılmış olan farkı kapatabilmek için gerçekten çok hızlı bir büyüme sürecine girmek zorunda.Türkiye'nin daha müreffeh bir ülke olması daha özgür olması için Türkiye'de adaletin tesis edilmesi için yola çıktık. Bakıyoruz hükümetin en üst seviyelerinden ‘ekonomi pik yapıyor, ekonomi gayet iyi gidiyor’ deniliyor.Ama gerçekleri işte bu salonda olan iş dünyası iyi biliyor, yaşıyor. Ciddi bir hayat pahalılığı olduğunu herkes biliyor, işsizlik sorunun büyüdüğünü herkes görüyor, üreticimizin, sanayicimizin maliyetlerinin artığını, iş dünyasının bazı büyük holdingler hariç, nasıl zorluklar çektiklerini herkes biliyor. Ama bunları ifade etmek konusunda maalesef pek çok iş dünyası örgütü de dahil olmak üzere insanlar sessiz ve korkuyor. İşte biz o korku duvarlarını yıkmak için o duvarları aşmak için bu siyasi hareketi başlattık." dedi. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.