• ŞEpnolat üst

Akşener’e saldırıya Erzurum teşkilatı engel oldu

ERKHABER / ERZURUM - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize’nin İkizdere ilçesini ziyareti sırasında heyet ile bir grup arasında yumruklu kavga yaşandı. İYİ Parti Erzurum teşkilatından İkizdere'ye giden grup, saldırganlara karşılık verdi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İkizdere ilçesini ziyaret etti. İlçede esnaf ziyareti gerçekleştirdiği sırada bazı vatandaşlarla İYİ Parti’li heyet arasında sözlü tartışma başladı. Tartışma alevlenerek yumruklu kavgaya dönüştü. Akşener'e yönelik ağır hakaretlerde bulunan gruba, Erzurum İl Teşkilatı'ndan giden grup sert tepki gösterdi. Akşener'e saldırmak isteyen kişilere karşılık veren Erzurum teşkilat mensuplarını, diğer partililer güçlükle sakinleştirdi. 

Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, Başkan Yardımcısı Ömür Dadaş, Yakutiye İlçe Başkanı Fatih Güneyin ile diğer teşkilat mensuplarının da dahil olduğu kavgayı kolluk kuvvetleri müdahale ederek ayırdı. 

İl Başkanı Kırkpınar, olay sonrasında yaptığı açıklamada, "Geziyi provake eden bir grup vardı. Bunlar İYİ Partili değildi. Genel Başkan geldikten itibaren ağır hakaret ve küfürlere varan söylemlerde bulunan gruba bir Dadaş olarak müdahale etmek zorunda kaldık. Susmaları yönündeki uyarılarımıza yumruklarla karşılık vermek isteyenlere biz de gereken karşılığı verdik. Erzurumluluk bunu gerektiriyordu. Eleştiri herkesin hakkıdır ama küfür ve hakaretler hoş görülemez. Hele hele bir hanımefendiye yapılırsa, aldığımız terbiye bunu kaldırmaz" dedi. 

 

  • 2 / 1

  • 2 / 2

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Selami GÜRBÜZ 22 Mayıs 2021 10:59

    Meral Akşener 'in yaptığı Erdoğanı Netenyahu ya benzetmesi en büyük ahlaksızlıktır. Bir Erzurumlu olarak o hanım efendi yi savunmak sana mı düştü? Biz DADAŞLAR olarak Rize ikizdere lileri Cumhurbaşkanımıza sahip çıktıkları için destskliyoruz.

Karışık