• Kaleblokbimss1
  • Şenpolat
  • 4
  • MADIRLI
  • Limdaş
  • GÖZNURR
  • Serkan Daş

Abdullah Erkal, abisinin izinden gidiyor…

Abdullah Erkal, O’nun sahnesinde, O’nun şarkılarını seslendiriyor…

  • 09 Nisan 2018 13:15
  • A
  • A

ERKHABER / ERZURUM - Erzurum’un yetiştirdiği önemli sanatçılardan biri olan ancak 2017 yılının Mayıs ayında geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren İbrahim Erkal’ın kardeşi Abdullah Erkal, ağabeyinin izinde gidiyor. Ağabeyisinin ani vefatı sonrasında sanat yaşamına hız veren ve ilk önce İbrahim Erkal’ın sahne aldığı mekanda aynı gün ve aynı saatte sahneye çıkan Abdullah Erkal, şimdi de Avrupa yakasındaki başka bir mekanda sevenleriyle buluşmaya başladı. 

Kardeş Erkal’in sahne almasına şaşıranlar olduğu gibi, gerek fiziki benzerliğiyle gerek sesiyle İbrahim Erkal’i hatırlatması sebebiyle izleyenlere duygusal anlar yaşatan Abdullah Erkal, saz ekibi aynı, koruması, menajeri, basın danışmanı dahil tüm çalışma arkadaşlarını da İbrahim Erkal’ın ekibinden oluşturmuş. 

“AĞABEYİMİN HATIRALARINI YAŞATMAK İSTİYORUM”

Türkiye’nin ve Erzurum’un çok önemli bir ozanını kaybettiğini söyleyen ve “O’nun yeri asla doldurulamaz” diyen Abdullah Erkal, “Abimin yanında yetiştim, kardeşiyim onun şarkılarını seslendirerek hatıralarını yaşatmak istiyorum. Bende sanat kervanında bir emekçiyim, benimde anladığım iş müzik, başka meslekle ilgilenmedim. Özellikle İbrahim Erkal abimin sahne arkasında kendisinden çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Tabii ki onun yansıttığı duyguları ben yansıtamam ama, her ustanın bir çıraklık dönemi vardır. İbrahim Erkal gibi bir ozanın yanında çırak olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Benimde sanat yolculuğunda hedeflerim var, çevremden de olumlu tepkiler alıyorum. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

HADİ ATALAR VE SUAT ÖNAL’DAN TAM DESTEK!

İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı A.Hadi Atalar, ile  Maltepe Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı 2. Başkanı Suat Önal, Abdullah Erkal’in sahne almasına  ve İbrahim Erkal şarkıları söylemesine destek vererek yanında olduğunu belirtti.

A.Hadi Atalar, “Gidişiyle sevenlerini “Canısı’sız bırakan, kıymetli hemşehrimiz İbrahim Erkal’ın mutfağında yetişen, besteleriyle, sesiyle onun müzik terbiyesini alan, Üsküdar Musiki Cemiyeti üyesi sevgili Abdullah Erkal’a çıktığı müzik yolculuğunda kendisine başarılar diliyor, Erkal soyadının onun sesiyle kulaklarda hoş bir sâdâ bırakacağına inanıyor, her zaman her şartta onun yanında olduğumuzu belirtiyoruz” dedi. 

Suat Önal ise Abdullah Erkal’ın kendilerine İbrahim Erkal’ın emaneti olduğunu belirterek, “Abdullah kardeşimizin yolu açık olsun. Her daim kendisinin yanındayız. Sesi, duruşu, sahnesi İbrahim Erkal ile birebir aynı. O gerçek bir Erkal” dedi. 


 

 

  • TOPLU REKLAMLAR